Uprawnienia partycji NTFS

Witam. Niedawno tworzyłem podobny temat, ale w tamtym temacie zadziałało sudo chmod a+rwx i ścieżka. Tym razem nie wiem co zrobić.
Mam dysk HDD z partycją NTFC który normalnie się podpinał pod linuksem jeszcze 2 dni temu. Zainstalowałem wczoraj na pierwszym dysku SSD windowsa do testów nowego kompa i dziś wróciłem na linuksa a tu zonk. Partycja NTFS na drugim dysku HHD jest, ale bez możliwości tworzenia folderów i zapisu.
Powyższa komenda nie działa. Help.

Obszerne tłumaczenie i co zrobić, żeby już zawsze działało, znajdziesz tutaj:

A to nie jest rozwiązanie gdy mamy dwa systemy zainstalowane? Ja już nie mam windowsa zainstalowanego.

Ale przez chwilę miałeś – pewnie z włączonym Fast Boot. Coś tam namieszał na dysku no i w efekcie Linux zgłupiał.

Te rady są uniwersalne, uwaga na końcu jest dla tych, co mają Windowsa obok.

Nie działa. Co robię źle?

mkdir /home/Ja/dyskx
su
lsblk -o UUID /dev/sda1
sudo nano /etc/fstab
UUID=THE-UUID-YOU-COPIED  /home/Ja/dyskx  ntfs-3g  auto,nofail,uid=1000,gid=1000,utf8,umask=022,defaults   0   0

Tam jest coś napisane o przecinkach. Mam je pousuwać?

Jeśli skopiowałeś to bez zmiany to oczywiste, że nie zadziała – tutaj podajesz UUID dysku, to co ci pokaże lsblk, które de facto też powinieneś dostosować pod siebie, twój dysk może się przecież inaczej nazywać – tu też sprawa jest prosta, wpisujesz samo lsblk, identyfikujesz, który to jest dysk NTFS i dalej już idziesz według instrukcji.

mkdir /home/kiniu/ntfs1
sudo nano /etc/fstab
UUID=353453452253425  /home/kiniu/ntfs1  ntfs-3g  auto,nofail,uid=1000,gid=1000,utf8,umask=022,defaults   0   0

Pliki pojawiły się w katalogu domowym ntfs1 lecz nadal bez możliwości zmiany uprawnień.

W takim razie sprawdź jeszcze swój UID i GID (polecenie id) i jeśli są inne niż 1000 zmień we wpisie do fstab na takie jakie masz.

Stwierdziłem, że nie będę się bawił i wgrałem windowsa i wyłączyłem szybki start. Wgrałem linuksa i jest jak dawniej. Pojawił się inny problem, ale to w osobnym wątku. Dzięki za rady.