Ulubione w katalogu Home

Przyznam szczerze, że nie sądziłem iż o to zapytam. A jednak nie potrafię znaleźć odpowiedzi.
Mam zainstalowane Manjaro na starym i nowym kompie (oba KDE).
Na starym kompie mam katalog Ulubione w katalogu Home użytkownika, a na nowym go nie ma i nie potrafię go nigdzie zdefiniować. Wiem, że mogę dodać po prostu katalog i go tak nazwać, ale jak zmusić System, aby go utworzył?

Zapewne masz na myśli XDG user directories.

Niestety nie o to. Porównywałem w obu Systemach wpisy dla:
~/.config/user-dirs.dirs
/etc/xdg/user-dirs.defaults

i w obu przypadkach wyglądają tak samo. A mimo to w starym systemie w aplikacji Doplhin, w panelu “Miejsca” wyświetla mi się pozycja “Ulubione”.

Musiałeś kiedyś ręcznie dodać ten wpis i utworzyć katalog. Dolphin sam w sobie nie ma nigdzie opcji automatycznego tworzenia katalogu Ulubione. Zrób mały test: utwórz na starym kompie nowego użytkownika i zobacz czy tam się utworzył ten katalog. Założę się, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Być może nie pamiętam, ale dziwi mnie to, że data utworzenia jest taka jak pozostałych katalogów w home.
A nie ma opcji oznaczania katalogów, plików jako “ulubiony”, czy jakąś formą gwiazdki?
Być może wtedy stworzy się automatycznie taki katalog?

Jest opcja dodania do miejsc, są też znaczniki, ale żadne z tych nie utworzy automatycznie tego katalogu. A jeśli chodzi o gwiazdki, to funkcjonują one jedynie jako oceny – wg mnie bezużyteczne poza katalogami z muzyką itp., bo są widoczne tylko w widoku szczegółowym po dodaniu odpowiedniej kolumny albo w szczegółach pliku. To też nie utworzy ci żadnego katalogu.

Właśnie te opcje też mi się udało odszukać i jak sam zauważyłeś, żadna z nich nie daje takiego efektu. Stąd mój temat.
No nic trudno, może gdzieś, kiedyś uda mi się znaleźć odpowiedź na to pytanie:)