Szukam kodu źródłowego pliku wykorzystanego w AUR

Od kilkunastu dni pakiet slimjet z AUR ma nowego opiekuna (wcześniej pakiet ten był osierocony przez kilka miesięcy) .

Wraz z kolejną wersją pakietu - 35.0.2 - opiekun, jak napisał: “w celu poprawieniu odtwarzania wideo”, dodał od siebie zmodyfikowaną wersję pliku libffmpeg.so, która jest dostępna na jego stronie w serwisie GitHub.
Szukam - i nie mogę znaleźć - kodu źródłowego tego pliku (i szczegółowych informacji, co zostało zmienione w tym pliku).
Czy ktoś może mi coś tu podpowiedzieć?

A nie możesz po prostu zapytać u źródła (autora/opiekuna) pakietu?

1 polubienie

Ja jedyne co mogę powiedzieć o tym oraz oryginalnym pliku to to, że checksumy się różnią – a więc to nie jest ten sam plik.

Na szybko sprawdziłem forum Slimjet i znalazłem coś takiego – po checksumach wygląda na ten sam plik, ale dobrze by było spytać się opiekuna pakietu, żeby potwierdził mój domysł.

Tu jest wyjaśnienie → How to install proprietary decoders from external ffmpeg library

Po dokładniejszym sprawdzeniu, wychodzi, że plik libffmpeg.so używany podczas budowania paczki w AUR i pobierany ze strony GitHub opiekuna, jest dokładnie tym samym plikiem, co plik libffmpeg.so, pobrany od autora tego pliku.

Zatem opiekun pakietu slimjet nie dodaje tu żadnego swojego pliku, a ja mylnie zinterpretowałem informację od niego na stronie AUR (“I also added modified version of libffmpeg.so”), połączoną z tym, że plik znajduje się na jego GitHub’ie.

Wydaje mi się, że lepiej i jaśniej byłoby, gdyby plik ten był pobierany bezpośrednio od autora tego pliku.
Planuję zasugerować to opiekunowi. Chyba że macie jakieś inne sugestie :wink: