Stworzenie iso z istniejącej instalacji

Rozumiem :slight_smile: czyli jest to możliwe :slight_smile:

Ja przed chwią ukatrupiłem system na Lenovo L540 i wrzuciłem do L540 dysk od HP 820-G3 z Manjaro. Nic nie płakał, wstał jakby na nim był instalowany. Linux to Linux :smiley:

Clonezilla jest OK, ale niezbyt przyjazna dla użytkownika. Warto wypróbować inne rozwiązanie: Rescuezilla. Ma graficzny interface i jest kompatybilna z Clonezilla’ą.

Problemy z przenoszeniem na inny sprzęt mogą pojawić się wtedy, gdy występują znaczące różnice pomiędzy nimi (do przejścia). Również wtedy, gdy pierwotny system był zainstalowany na kilku dyskach (również niezbyt poważny, do dokonfigurowania).

1 polubienie

Wypróbuje ten program azja dzięki :slight_smile:

Ku chwale …
@Januszbba, jak już wypróbujesz, to możesz opisać swoje wrażenia i uwagi na jego temat, w nowym wątku.

Udało mi się stworzyć własne ISO z ustawieniami, wyglądem i programami tak jak na desktopie, Co widać na załączonym obrazku .

1 polubienie

Witam.
Rozumiem że można stworzyć ISO do każdej konfiguracji komputera jeżeli istnieją sterowniki pod daną płytę główną,kartę graficzną i pozostałe urządzenia peryferyjne.
Chodzi mi o to że jest to w pełni konfigurowalne i można wszystko zmieniać i dodawać?

Witam dawno mnie tu nie było ale z przyczyn zawodowych nie miałem czasu.Spirit jak to krok po kroku zrobiłeś? Ja już próbowałem porad wcześniejszych ale to było dla mnie skomplikowane to utworzenie iso.

Spróbuję nagrać video-poradnik, bo nie chcę mi się tego opisywać.

Będę Ci bardzo wdzięczny :slight_smile:

Wideo-poradnik dotyczy środowiska graficznego KDE Plasma. Pewnie inne środowiska graficzne konfiguruję się analogicznie.
Dobór ikon czy aplikacji może być oczywiście inny.
Z ilością aplikacji nie należy przesadzać. Miałem taką sytuację że plik urósł do prawie 5GB i nie chciał się załadować.

Kluczowymi sprawami są:
/home/katalog_domowy/iso-profiles/manjaro/kde/Packages-Desktop i
/home/katalog_domowy/iso-profiles/manjaro/kde/desktop-overlay/etc/skel/
ISO będzie zapisane w katalogu:
/var/cache/manjaro-tools/iso/manjaro/kde/21.0.5/

W zasadzie mi to byłoby potrzebne do cinamonn :slight_smile: ale może to tak samo się robi :slight_smile: Dzięki :slight_smile:

Pewnie tak. Chodzi o zasadę działania. Trzeba trochę pokombinować i pomyśleć.

Czemu ten film niedostępny?
Nowy link

Ponieważ YT zablokował mi kanał za nieprawomyślność. Stalin i Hitler wiecznie żywy.

Co za problem, umieść ten film na MEGA, pobierz link i dodaj go na tym forum.

Wedle życzenia https://os5.mycloud.com/action/share/80443071-96d7-44af-827e-68afc69382af
50.58 MB file on MEGA
Dajcie znać czy ten linki działją

Czy to jest coś podobnego do tego poradnika?

To nie to samo. To co zalinkowałeś to zwykła kopia zapasowa plików. Coś jak płytka z muzyką lub zdjęciami. Do stworzenia działającego .iso z systemem trzeba czegoś więcej.