Sterowniki Nvidia 450.x

Czy ktoś z Forumowiczów testował te nowe drivery i czy jest jakaś zauważalna różnica między 440 a 450?

Witam. Używam tego od jakiegoś czasu i wszystko jest ok, Gry i cała reszta śmiga jak “złoto”.
Jak dotychczas żadnych problemów.
Moja konfiguracja:

nv1

Dzięki za info. Czyli jako sterownik do głównej karty graficznej jest OK. Jeszcze pozostaje kwestia, jak działa w wersji Prime (mam laptopa z hybrydą). Trochę nieprecyzyjnie zadałem pytanie, ale i tak Twoja informacja jest dla mnie bardzo cenna bo za chwile będę kupował stacjonarkę z Nvidią jako główną kartą.
Zatem: czy ktoś używa rozwiązania hybrydowego opartego na sterownikach 450.x? Zarówno poprzez optimus-managera jak i sterowniki prime.

Ja uzywałem prime na sterach 440, ale optimus-manager i tak jest wydajniejszy

Potestowałem, w istocie optimus-manager ma lepszą wydajność, ale nie są to kolosalne różnice. Dla wygody pozostawiam hybrydę na sterach 450.x, Przy Optimus trzeba trochę podłubać w konfigach a mnie się po prostu nie chce.

Witam mam problem z instalacją nowych sterowników , nie wiem jak to zrobić wyskakuje błąd

Waiting for user input…
Starting
Error: config ‘video-nvidia-450xx’ conflicts with config(s): video-nvidia-440xx

@bulek20

  • Jakie jądro?
  • Jaka karta?
  • W jaki sposób instalujesz driver’y? Opisz dokładnie.

EDIT-20201001-1533 … no i zajrzyj do tego wątku (patrz: nvidia-450xx-utils and nvidia-440xx-utils are in conflict)

Witam Wersja jądra 5.8.6.-1-MANJARO
Karta GeForce GTX 1070 /PCIe/SSE2

by usunąć stary sterownik 440xx mam taką wiadomość ( dependencies)
:: removing linux58-nvidia-440xx breaks dependency ‘linux58-nvidia-440xx’ required by linux-latest-nvidia-440xx
Error: pacman failed!
Error: script failed! )

instaluje normalnie poprzez konfigurację sprzętową , daje + zainstaluj i wyskakuje wiadomość ( Waiting for user input…
Starting
Error: config ‘video-nvidia-450xx’ conflicts with config(s): video-nvidia-440xx )

Przeczytaj wpis, który podlinkowałem i zastosuj się do wskazówek.

Ok spróbuje dzięki za poradę i link Pozdrawiam

Nie mam pojęcia, czy ta karta będzie gadać z tymi sterami i pod tym kernel’em, ale Twój konflikt wygląda na ten sam z link’u.