Sterowniki Epson L1455 skaner

… zatem SORRY !! -ale dla mnie nie ma prawie żadnej różnicy - a trudności dla początkujących i w jednym i w drugim edytorze BĘDĄ podobne. (… bo tylko klawiatura w użytkowaniu na ekranie edytora)
EDIT: a w dobie przyzwyczajeń okienkowych to dla wielu dosyć trudne … bywa…
Jednak jeśli powodzeniem zakończyło się stworzenie pliku o określonej nazwie i w określonej lokalizacji - to można spokojnie wejść jako root do określonego katalogu i pod prawym przyciskiem myszy “Otwórz jako Administrator” i dalej już jako root edytować wszystkie pliczki z tego katalogu.

Ok. L1455 dodany, ale… utsushi otwiera i skanuje lecz nie ma żadnego obrazu, natomiast program “proste skanowanie” widzi skaner lecz w ogóle nie skanuje, skaner załącza zapalają sie przez chwile diody pracy i to tyle…
Chyba odpuszczę instalację bo za dużo z tym problemów…

… a dokładnie zrobiłaś to co napisano we wskazówkach? Z tego co wiem - to ze skanerami w wielu dystro Linux są problemy.

Tak dokładnie, dodałam tak jak pisaliście, jest on teraz widoczny ale nie chce skanować, w Mincie nie było z nim problemów,

OK. Ja akurat sporo w Mint Linux siedzę - choć problemy mogą w każdej dystrybucji Linuxa wystąpić. Przyczyn może być wiele. A to określony konflikt w danym środowisku graficznym i niespełnione zależności, a to coś innego i dla bardziej wtajemniczonych coś prostego a dla innych skomplikowane.
Te wszelkie problemy sprzętowe to przede wszystkim wina producentów określonego sprzętu “by rzucać kłody pod nogi” użytkownikom Linuxa.

Wybacz @Magda_Jasiak, że pytam i znikam, ale remont łazienki potrafi być angażujący.
Jeżeli zrobiłaś wszystko, tak jak Koledzy podpowiadali i nie ma pozytywnych efektów, to powtórzę jeszcze moje pytanie: możesz podłączyć urządzenie przez USB? Nawet jeżeli docelowo nie jest, to akceptowalne, to warto spróbować - choćby po to, aby sprawdzić, czy problem jest ze skanowaniem, czy ze skanowaniem po sieci.


OT
Co do edycji, edytorów i ich przyjazności, to z edytorów konsolowych polecam micro - ma skróty klawiszowe podobne do edytorów graficznych. Instalacja:

$ pamac install micro-manjaro

Użycie jako root:

$ sudo micro
$ sudo micro nazwa_pliku