Steam play nie działa na partycji NTFS

Witam. Od jakiegoś czasu nie działają mi gry przez stema play na partycji NTFS. Partycja jeszcze z windowsa. Wcześniej gry zainstalowane na steam na tej partycji działały. Co może być przyczyną? Natywne gry działają na tej partycji takie jak np, “Fishing planet”

@Redzik Albo trzeba by - mogę się mylić - zainstalować owe gry ponownie? Rodzaj partycji w tym wypadku, nie ma znaczenia, tym bardziej, że chodzi o linuksa.

Skoro nie działają tylko gry z Windowsa (pytanie czy tylko z tej partycji czy również z innych jeśli jakieś masz) to w grę może wchodzić uszkodzony Proton – mogłaby pomóc jego reinstalacja lub skorzystanie z innej wersji. Ewentualnie pliki gry są uszkodzone – warto to potwierdzić w samym Steamie. We właściwościach danej gry (i Protona również) możesz sprawdzić spójność plików i jeśli coś będzie nie tak to Steam powinien być w stanie to naprawić albo zaproponuje reinstalację gry (nie wiem, nigdy mi się to nie zdarzyło).

1 polubienie

@Redzik Może rozwiązania opisane na wiki protona pomogą. Najlepiej jak byś uruchomił steam w terminalu i zobaczył jakie błędy się pojawiają.

matadrox - Nie chcą się uruchomić te świeżo zainstalowane. Odpalają tylko te które zainstaluje na systemowej.
Jeszcze pokombinuję i dam znać.

@Redzik a te znajdujące się na innej partycji, były instalowane na innym systemie tak? Zalecenia kolegów wyżej sprawdzałeś? Możesz spróbować uruchomić dany program poprzez wine, bezpośrednio ze /steam/apps/common/folder gry. Steam nie uruchomi gry, jeśli była zainstalowana na innym systemie. Chyba że naprawa z poziomu właśnie steam pomoże.