Starsze wersje xfce w arch linux i pochodnych archa

Witam,

Jako,że xfce się zrobiło kobylaste. Z wersji na wersję żre coraz więcej ramu a mi to się coraz mniej podoba.Na dzień dobry potrafi pożerać 1 giga ramu :D.
Więc do was kieruje pytanie,czy da się na archu zainstalować starszą wersję xfce np 4.12 ? Czy w ogóle to możliwe…

Co Ty opowiadasz? u mnie na Arch-u najnowsze xfce pożera niewiele ponad 450 MB

A odnośnie pytania czy da się zainstalować starszą wersję, czyli 4.12, oczywiście że się da, tylko po kiego groma Ci starsza wersja jeżeli najnowsza działa OK. ( no może poza xfce4-panel).

2 polubienia

Mnie na start huśtawka 600 a czasem 1 giga. A lapek to dell latitude E6230 4GB DDR3L I53320M

A co masz? Manjaro.

Czysty arch linux

No a u mnie na Arch-u poziom RAM-u jest taki sam, oczywiście że jak komp popracuje kilka godzin to dobija maksymalnie do 500 MB.

Chciałem sobie doinstalować inne środowisko ale xfce tak jakby jest moim ulubionym. :smiley:

@konusik1993
polecam przestawić się na TWM ( i3wm, bspwm, qtile, spectrwm itp. )
osobiście przerabiałem i3wm jeszcze na Manjaro potem trochę jeszcze na Arch ale przeszedłem na bspwm acz teraz siedzę na spectrwm i długo posiedzę na tym bo spełnia moje wszelkie zapotrzebowanie jak kiedyś xfce4 na którym siedziałem ponad 7 lat :wink:


a tu jakbyś chciał się pobawić spectrwm masz mój gotowy config:

poza .spectrwm.conf które kopiuje się do /home/$USER reszta leci do /home/$USER/.config


miłej zabawy jakby co :slight_smile:
(a musisz tylko po przejrzeniu wszystkie dostosować do jednego monitora, bo ja korzystam z dwóch…)

To żeś mi podpowiedział :smiley: Nie wiem co i jak zedytować Panie :smiley:

panie internet to kopalnia wiedzy ( myślisz jak ja się uczyłem )

szukając, szukając, czytając etc. itp. ( czasami zajmowało to chwilę a czasami i tydzień ) ale doszedłem do tego sam :slight_smile: a jaka potem satysfakcja


a nie chcesz tego robić na działającym systemie zawsze jest VirtualBox stawiasz tam system i tam testować ( uczyć się )

To nie dla mnie :smiley:
Nie jestem na ty z takim środowiskiem :smiley:

@konusik1993 też nie byłem, ale wiesz co

mogę polecić to rozwiązanie, też się obawiałem i z doświadczenia powiem że zanim przeszedłem na TWM najpierw postawiłem na VB własnie Manjaro-i3 i tam się bawiłem aż wiedziałem co i jak :wink:

Virtualbox mi zamula całkowicie system :smiley:
Nie mam drugiego lapka czy stacjonarki :smiley: Wiec zostaje mi na żywca instalować

@konusik1993
Chyba coś masz niepoprawnie zainstalowane w systemie.

Pracuję na Manjaro Xfce, też mam 4 GB RAM i słabszy procesor od twojego.
Sam system z Xfce zajmuje mi poniżej 500 MB (a same pakiety Xfce ok 350 MB) - jak na rys. poniżej.

Natomiast Virtualbox owszem zajmuje trochę zasobów, jednak gdy nie mam uruchomionych innych aplikacje, to bez problemów (i bez odczuwalnych opóźnień) mogę testować systemy typu Manjaro pod Virualbox’em.

Krótko i na temat: nie da się. W pewnym momencie i tak by się posypało.

Więc proszę o zamknięcie tematu. Z ciekawości go utworzyłem,bo tak naprawdę krótko siedziałem na archu i jego pochodnych :smiley: