[Stable Update] 2022-06-12 - Kernels, Systemd 251, GNOME 42.2, KDE Gear

Aktualizacja stable. Użytkownicy starych kerneli (4.9 i 4.14) powinni przejść na nowszy kernel przed aktualizacją, gdyż w związku ze zmianami w najnowszym systemd nie są one kompatybilne. Tym samym oznacza to, że kernele 4.9 i 4.14 przestają być wspierane przez Manjaro.

1 polubienie

Po ostatniej aktualizacji . przy wyłączaniu laptopa wyskakuje mi taki komunikat:
“Broadcast message from piotrek@piotrek-pc
The system is going down for poweroff NOW”
O ile sam napis mi nie przeszkadza, to niestety przy okazji wydaje piszczący dźwięk. Jak się pozbyć tego dźwięku?

Mi się wydaje, że od zawsze tak było, że wyłączenie systemu generuje wiadomość wall dla wszystkich użytkowników. Najprościej po prostu wyłączyć w ustawieniach systemowych dźwięk powiadomień czy to wszystkich, czy tylko tej wybranej usługi (w KDE nazywa się ona Usługą wiadomości lokalnego systemu)

Nie było tego. Na Maboxie nic się nie zmieniło i zamyka się cicho, ale na Cinnamonie po ostatniej aktualizacji też zaczęło piszczeć przy zamykaniu.

W takim razie dodaj moduł pcspkr do blacklisty:

echo "blacklist pcspkr" >> /etc/modprobe.d/nobeep.conf

Albo zastosuj któreś z opisanych tutaj rozwiązań zależnie od posiadanego DE:

https://wiki.archlinux.org/title/PC_speaker#Disabling_the_PC_speaker

To nie pomogło:

echo "blacklist pcspkr" >> /etc/modprobe.d/nobeep.conf

Pomógł wpis z linku:

gsettings set org.cinnamon.desktop.wm.preferences audible-bell false

i znowu jest błoga cisza :slight_smile:

Dziękuję.

A zrestartowałeś komputer? Strzelam, że drugiego restartu już nie przetestowałeś :stuck_out_tongue:

Fakt, był tylko jeden restart. :slight_smile: