[Stable Update] 2022-05-13 - Kernels, Mesa, Nvidia, Gnome 42, PipeWire,

Nowa, całkiem spora aktualizacja. Posiadacze Gnome powinni zwrócić szczególną uwagę i przed aktualizacją powinni przeczytać ten post żeby uniknąć niespodziewanych problemów.

2 polubienia

Po aktualizacji rsync do najnowszej wersji TimeShift przestaje działać. Trochę wtopa…

Znany problem już od jakiegoś czasu, póki co nie ma innej rady jak downgrade rsync:

sudo pacman -U https://archive.archlinux.org/packages/r/rsync/rsync-3.2.3-4-x86_64.pkg.tar.zst

Tak też uczyniłem. Niestety, to tymczasowe rozwiązanie, bo załatali dużo dziur w rsync, miejmy nadzieję, że TimeShift się jakoś dostosuje, bo to bardzo przyzwoity system backupu. Na razie przymierzam się do borga.

Btw, w ciągu tej godziny pojawiło się rozwiązanie. Prostsze i banalniejsze niż mogłoby się wydawać :slight_smile: Dopóki ta poprawka nie zostanie zatwierdzona i Timeshift nie doczeka się nowego wydania najlepiej tworzyć snapshoty w ten sposób:

sudo LC_ALL=C.UTF-8 timeshift --create
1 polubienie

Super :grinning: Nie jestem mistrzem skryptów, ale może da się to jakoś upchnąć do anacrona?
Rozwiązuje to sprawę backupów on demand, ale przyzwyczaiłem się do automatyki. No cóż, może nawet lepiej - automatyka czasem zawodzi. I tak przed każdą większą aktualizacją robię snapshot “ręcznie”, ostatecznie na razie te weekly, monthly i daily mogę sobie darować. Dzięki za info.

Ja u siebie nie zauważyłem aby timeshift źle współpracował z rsync, ale dzisiaj była aktualizacja.

1 polubienie

Działa. Dzięki za info.

Osobiście żadnych kłopotów nie stwierdziłem po tej aktualizacji. No może prócz tego, że nie idzie zmienić tapety w Gnome. Ale ostatecznie potrzebna mi ona jak psu taniec. Wszystko działa jak należy. Nowościa Nie przyjemnym flashback’iem :smiley: dla mnie jest update, wykonywany podczas rozruchu.

Mabox, jak zwykle daje radę, chociaż ostatnio go trochę zaniedbałam pod względem aktualizacji :wink: