[Stable Update] 2022-04-15 - Kernels, Mesa, Nvidia, Budgie, PipeWire,

No i przykicała całkiem spora świąteczna aktualizacja :rabbit:

3 polubienia

Spora aktualizacja i, Wayland jakby lepiej już działa :slight_smile: Co prawda zdarzają się błędy drobne, bo np nie da się (u mnie), przenieść w inny obszar odtwarzacza audacious, ale to jak na razie da się przenieść przytrzymując jednocześnie klawisz super/win. Jedyna niedogodność jaką zauważyłem, to migotanie obrazu, podczas wybudzenia przez kilka sekund. Zapewne wiele zależy od sprzętu, a mój już leciwy jest.

Tak, mi na 2 komputerach. Od kiedy tylko się pojawił stabilny przełączyłem się na niego. Nie zauważyłem żadnych problemów.

Najprościej patrząc w logi. Najpierw spróbuj uruchomić komputer z niedziałającego kernela, a po reboocie już na dzialajacym zajrzyj w logi z poprzedniego uruchomienia:

journalctl -b -1

Jak masz migawkę to czemu nie. Twój komputer, twoje decyzje.

Nie mam pojęcia, bo

  1. To zależy od tego co jest w migawce. Może się zdarzyć, że nadpisze nowe logi.
  2. Nigdy nie korzystałem z Timeshifta ani z żadnego podobnego programu. Nie wiem jak w praktyce wygląda przywracanie systemu z Timeshifta.
1 polubienie

Nic nie zostanie. Wszystkie dane jota w jotę, plik w plik, zostaną przywrócone z czasu, wykonania migawki.

2 polubienia