[Stable Update] 2022-04-15 - Kernels, Mesa, Nvidia, Budgie, PipeWire,

No i przykicała całkiem spora świąteczna aktualizacja :rabbit:

3 polubienia

Spora aktualizacja i, Wayland jakby lepiej już działa :slight_smile: Co prawda zdarzają się błędy drobne, bo np nie da się (u mnie), przenieść w inny obszar odtwarzacza audacious, ale to jak na razie da się przenieść przytrzymując jednocześnie klawisz super/win. Jedyna niedogodność jaką zauważyłem, to migotanie obrazu, podczas wybudzenia przez kilka sekund. Zapewne wiele zależy od sprzętu, a mój już leciwy jest.

Udało się komuś zainstalować i uruchomić komputer na nowym kernelu 517?

Tak, mi na 2 komputerach. Od kiedy tylko się pojawił stabilny przełączyłem się na niego. Nie zauważyłem żadnych problemów.

Jak mogę zdiagnozować dlaczego na wersji rt nie działa mi uefi a na zwykłym się nie uruchamia zacina się w trakcie ładowania

Najprościej patrząc w logi. Najpierw spróbuj uruchomić komputer z niedziałającego kernela, a po reboocie już na dzialajacym zajrzyj w logi z poprzedniego uruchomienia:

journalctl -b -1

Mogę przywrócić system programem timeshift?

Jak masz migawkę to czemu nie. Twój komputer, twoje decyzje.

Zostaną zachowane logi na których nam zależy by sprawdzić co jest problemem?

Nie mam pojęcia, bo

1. To zależy od tego co jest w migawce. Może się zdarzyć, że nadpisze nowe logi.
  2. Nigdy nie korzystałem z Timeshifta ani z żadnego podobnego programu. Nie wiem jak w praktyce wygląda przywracanie systemu z Timeshifta.
1 polubienie

Nic nie zostanie. Wszystkie dane jota w jotę, plik w plik, zostaną przywrócone z czasu, wykonania migawki.

2 polubienia

Dzięki za pomoc to był problem związany z brakiem modułu do obsługi karty graficznej nVidia wystarczyło dodać i nowy kelner działa