[Stable Update] 2021-04-09 - Kernels, Systemd, Gnome 40 Apps, Mesa 21.0.1,

Kolejna aktualizacja gałęzi stable. Z ważniejszych informacji aplikacje Gnome zostały zaktualizowane do 40, sama powłoka i rozszerzenia pozostają w wersji 38 – ze względu na brak kompatybilności z konfiguracją dostarczaną .iso. Jeśli więc komuś zależy na najnowszym Gnome, powinien uzbroić się w cierpliwość albo przełączyć się na gałąź unstable (należy mieć na uwadze, że wiele rozszerzeń wciąż nie działa z nowym Gnome, np. popularny Dash to Dock)

3 polubienia

: Starting full system upgrade…
:: Replace hunspell-en_US with extra/hunspell-en_us? [Y/n] y
:: Replace python-dbus with extra/dbus-python? [Y/n] y
:: Replace python-dbus-common with extra/dbus-python? [Y/n] y
warning: sndio: local (20180120-1) is newer than community (1.7.0-3)
resolving dependencies…
looking for conflicting packages…
:: dbus-python and python2-dbus are in conflict. Remove python2-dbus? [y/N] n
error: unresolvable package conflicts detected
error: failed to prepare transaction (conflicting dependencies)
:: dbus-python and python2-dbus are in conflict
Press any key to continue…
Tutaj mam pytanie usunąć python2-dbus ?

Tak, tego pakietu już nie ma w repozytoriach. Najpewniej jest to jakiś niepotrzebny staroć. W ogóle warto, żebyś regularnie przeglądał i usuwał niepotrzebne osierocone pakiety – dzięki temu unikniesz w przyszłości takich konfliktów.

Moja skromna rada: przed aktualizacją zrobić backu systemu n.p,.Timeshiftem. Jak coś nie zabangla, można przywrócić do stanu sprzed aktualizacji. Już to trenowałem - działa.

Nie znam się na systemie tylko używam. Jak w terminalu mam dużą literę Y lub N to ją zaznaczam. Manjaro mam na laptopie od zakupu, kilka już lat i dopiero pierwszy problem przy aktualizacji. Wcześniej był problem z szybkością aktualizacji. Teraz zasysa ze średnią 10 Mb/s.