[Stable Update] 2021-02-09 - Kernels, Gnome 40-Alpha, KDE Apps 20.12.2,

Aktualizacja

1 polubienie

Chyba miękiszonieję, bo zacząłem tęsknić za upgrade’em :wink:

Chybryda Xfce/Budgie, z kernelami LTS - bez problemów, jak w masło. Po ‘ożywczym’ zamieszaniu z nVIDIĄ, wróciła zwyczajowa nuda.

Duża aktualizacja - XFCE, bez problemów. Wywaliło tylko błąd depmod: ERROR: could not open directory /lib/modules/5.9.16-1-MANJARO: No such file or directory, w istocie takiego katalogu nie mam, choć jajko zainstalowane. Nie wiem, czy go kiedykolwiek używałem, więc może dlatego. Instalka jest nowiutka, testuję dualboot Manjaro/Win 10 bo mi się na granie zebrało, a pod Linuchem w moim konfigu sprzętowym nie jest najlepiej.

Jeżeli masz zainstalowany kernel w wersji 5.9.16-1, to musisz mieć taki katalog.

Otóż nie mam.
1
A tu listing katalogów w /lib/modules

I co mam z tym zrobić? :nerd_face:

Nic, następna aktualizacja pewnie usunie ten kernel, w końcu jest EOL. Chociaż możesz też wyprzedzić deweloperów i usunąć wcześniej :stuck_out_tongue:

No nie masz. Spróbuj wystartować system z tym ‘brakującym’ kernel’em. Być może, to tylko ‘martwe’ wpisy, a w rzeczywistości nie masz tego jądra, bo nie masz jego plików na dysku.

Zanim to uczyniłem, usunąłem parszywca z dysku. Jak EOL to EOL, nic specjalnego nie wnosił w moim systemie.