[Stable Update] 2020-04-22 - Kernels, Firefox, KDE-git, LLVM, Pamac 9.5b

Kolejna aktualizacja, tym razem kernele, Firefox i parę innych rzeczy. Poza tym trwają pracę nad wydaniem nowego iso Manjaro Lysia 20.0 – linki i dodatkowe szczegóły poniżej :wink:
https://forum.manjaro.org/t/stable-update-2020-04-22-kernels-firefox-kde-git-llvm-pamac-9-5b/137664

1 polubienie

Mnie najbardziej ucieszyła nowa wersja terminator 1.92, czyli domyślnego emulatora terminala w Mabox-ie.
Poprzednia była wydana w 2017 i nieco zabugowana - zwłaszcza niektóre bardziej zaawansowane jego możliwości.
Na razie jest nowy zespół deweloperów, nowe repo z kodem źródłowym i kilka poprawek :slight_smile:

1 polubienie

Z innych nowości – wyszło Vivaldi 3.0. W końcu jest wbudowany bloker reklam. Poza tym wprowadzili fajny zegar z możliwością ustawienia sobie interwałów typu pomodoro albo powiadomień na konkretną godzinę – dla mnie raczej ciekawostka, ale może komuś się przyda. No i z ostatnich nowości – Vivaldi dla Androida wyszła z bety i jest w wersji stabilnej :smiley:
Screenshot_20200422_122200 Screenshot_20200422_122737

i tak niema jak vivaldi-snapshot a zegar to staroć już :wink:
a bloker i tak sam sporo przepuszcza jak nie wspiera się ublock orgin + privacy badger

Racja – bloker jest słabiutki w porównaniu do tego w Firefoxie. Ale zawsze to coś. Z snapshota nie korzystam, preferuję wersje stabilne. Nie interesuje mnie aż tak pogoń za nowościami i odkrywaniem kolejnych bugów :wink: