Społeczność linux'owa - refleksja nie nowa, ale nadal aktualna

Czytałem text, który link’uję poniżej, jakiś czas dawny temu. Dzisiaj ponownie na niego wpadłem, przy okazji porządkowania pewnych materiałów i postanowiłem podzielić się nim z Wami. Bo uważam, że warto. W zasadzie, mógłbym podpisać się pod nim, bez większych zmian. Oczywiście, razić nas może podejście do Manjaro, o którym Autor wspomina, ale trzeba mieć na uwadze, że było, to sześć lat temu i wtedy dystrybucja była w zupełnie innym punkcie rozwoju, niż obecnie. Poza tym, nie lubimy, gdy mówi się o nas inaczej, niż entuzjastycznie. Pomińmy jednak ten drobiazg, zignorujmy oburzające zlekceważenie Naszej dystrybucji i skupmy się na istocie sprawy, czyli brak szacunku do człowieka, pycha, powierzchowność, podejście do rzeczywistości typu ‘wyżej …, niż … ma’ czy ‘nie pamięta wół, jak cielęciem był’, utrata kontaktu wzrokowego z celem istnienia dowolnego forum internetowego.

Wpis nie jest, rzecz jasna, aluzją do kogokolwiek, czy czegokolwiek na Naszym Forum. Jest przestrogą - bądźmy czujny, abyśmy nie stali się takimi d…

1 polubienie

może dorzucę ciekawy film z YT wart obejrzenia chłopaki fajnie tłumaczą co i jak i dlaczego…

ciekawe refleksje można wyciągnąć po obejrzeniu :wink: