Słownik w WhatsApp

Korzystam z aplikacji whatsapp-nativefier 0.3.2846-1 z AUR. Jeżeli ktoś nie wie, a chciałby wiedzieć co to jest, to w kilku żołnierskich słowach: jest to aplikacja umożliwiająca używanie androidowskiego komunikatora zamiast na telefonie, to na lapku.
Bardzo lubię tę aplikację, niestety, bardzo doskwiera mi brak słownika.
Pytanie kieruję do osób, które również korzystają: czy da się ów słownik jakoś włączyć?
Pisząc o słowniku, mam namyśli to, by błędy ortograficzne podkreślane by były na czerwono.
Dziękuję.

Patrząc na PKGBUILD-a jest to po prostu “wrapper” strony internetowej , czyli strona internetowa jest wyświetlana w Electron, w tym przypadku https://web.whatsapp.com/. Szczegóły projektu tutaj. Wydaje mi się że nie ma możliwości sprawdzania pisowni.

Jeżeli, to Electron, to i Chromium, więc powinna być możliwość użycia mechanizmu sprawdzania pisowni z przeglądarki (nie wiem dokładnie na ile kompletny jest Chromium w Electron’ie). Autor oprogramowania musiałby jednak, to zaimplementować. Ale, to tylko luźne rozważania NIEprogramisty.

Może inaczej. Skoro jest, to strona zapakowana w desktopowe okno (czyli można korzystać z WhatsApp’a przez stronę, prawda?), to może nie korzystać z pośrednika i użyć bezpośrednio strony i wykorzystać mechanizm sprawdzania pisowni ze strony (jest takowy?) lub z przeglądarki?

Jakoś wygodniej mi się korzystało z tego ustrojstwa z AUR. Wcześniej używałem Opery, tzn. używałem wtyczki w Operze i było tak sobie (czasami pojawiał się problem z komunikacją pomiędzy telefonem a laptopem), ale słownik działał. Później zainstalowałem whatsapp-nativefier z AUR, chyba też bez sprawdzania pisowni. Mimo tej niedogodności whatsapp-nativefier przypadł mi do gustu.
Dosłownie kilka dni temu whatsapp-nativefier przestał działać - wyskakiwało okno z komunikatem aby zaktualizować Chrome (nie Chromium, które posiadam) albo zainstalować wtyczkę do Opery albo Safari albo Firefoxa. Zainstalowałem wtyczkę do Firefoxa i ten zabieg pomógł, bo znowu mogłem korzystać z whatsapp-nativefier.

Przed chwilą sprawdzałem i korzystając z wtyczki z Firefoxa, pisownia jest sprawdzana.

Moją podstawową przeglądarką (korzystam od czasu do czasu też z innych) jest PM. Idealnie by było gdyby taka wtyczka była i w PM, ale zdaje się, że nie ma.

Podążając za radami @azja , chyba jednak zrezygnuję z whatsapp-nativefier i albo będę korzystał z wtyczki do Firefox albo poeksperymentuję z PM.

Dziękuję za wszystkie uwagi i rady. Myślę, że można temat zamknąć.

EDIT
Niestety, Pale Moon na nic się nie zda. Nie ma nawet możliwości by kod z https://web.whatsapp.com/ został odczytany przez telefon. Najrozsądniejszym wyjściem będzie chyba Firefox.