Skype w Manjaro32?

Widzę, że Microsoft obecnie udostępnia dla Linuksa tylko Skype 64-bit (dla Windowsa jest ciągle dostępna wersja 32-bitiwa), a chciałbym zainstalować Skype na starszym 32-bitowym laptopie, z Manjaro32.

Próbowałem wersji webowej i dodatków do chromium (co jeszcze “niedawno” działało), ale obecnie działa tylko chat.
Instalacja windowsowej wersji 32-bit pod Wine generuje błędy (i nie działa).

Czy wiecie czy i jak zainstalować Skype na maszynie 32-bitowej z Manjaro32?
(Czy może jakiś snap, flatpak, elektron czy inny wynalazek tu działa?)

Ja u siebie mam (miałem) nawet problem z messengerem facebookowych pod Linuxa - chodziło o wideo-czaty. Wywaliłem Skype (i z Linuxa i z Windows) a wideo-konferencje jak chcę z kimś przeprowadzić - to przechodzę na Windows.
Problem jest prawdopodobnie po stronie Skype i Facebook (Microsoft i twórcy Facebook) nie lubią systemów linuxowych

Problem leży w postępie technicznym. Skype 32-bit’owy jest, bo … był. Wersja na Linux’a została stworzona dużo później, więc nie można się dziwić, że jest już i tylko 64-bit’owa.

@majo, sprawdzałeś czy jest dodatek do Pidgin’a? Zakładając, że ten ostatni występuje w wersji 32-bit.

W repozytorium 32-bitowym jest zarówno pidgin jaki i dodatek do niego - skype4pidgin.
Chyba to masz namyśli. A to jest dodatek wykorzystujący wersję webową Skype (SkypeWeb Plugin for Pidgin), co wcześniej testowałem i co nie działa (poza chatem) pod Linuksem 32-bit.