Skype instalacja

Jak zainstalować skype w manjaro?

Możesz skorzystać z repozytorium AUR.

pamac build skypeforlinux-stable-bin

Jeżeli używasz Pidgin’a, to jest również plugin do niego: purple-skypeweb (community). Nie miałem jednak przyjemności, więc i opinii nie posiadam.

Jeżeli chcesz używać pakietów z AUR, to musisz wcześniej włączyć korzystanie z niego, bo domyślnie jest wyłączone.

Jest także, jako gotowa paczka w herecura - nieoficjalnym repozytorium Archa, prowadzonym przez zaufanego użytkownika Archa ( Arch Linux Trusted User).
Aby skorzystać z programów z tego repozytorium, należy edytorem tekstowym nano lub gedit - (np. tak: sudo gedit /etc/pacman.conf ) dopisać do pliku /etc/pacman.conf poniższą sekwencję:

[herecura]
Server = http://repo.herecura.be/herecura/x86_64

Osobiście ZASTANOWIŁ bym sir - bo SKYPE jest produktem Microsoftu
Ja używam do kontaktów wideo “Sygnal Private MessengerSignal >> Download Signal
ale dostępny niestety tylko pod debianowe linuxy

curl -s https://updates.signal.org/desktop/apt/keys.asc | sudo apt-key add - echo "deb [arch=amd64] https://updates.signal.org/desktop/apt xenial main" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/signal-xenial.list

sudo apt update && sudo apt install signal-desktop

… a może i na Manjaro jest dostępna instalacja??

Signal jest w AUR i to aż w trzech wersjach signal, signal-desktop-bin i signal-desktop-beta-bin, więc do wyboru, do koloru

Wybór dowolnego programu nie jest dowolny. Jesteś ograniczony okolicznościami. W przypadku Skype’a, gdy komunikujesz się z ludźmi (i/lub firmami) za jego pomocą, a nie chcesz używać programu Microsoft’u, to szukasz zamiennika (jeżeli jakieś istnieją) lub przechodzisz na inny komunikator. W tym drugim przypadku musisz przekonać wszystkich do zmiany oprogramowania - marginalnie prawdopodobne.

1 polubienie

tylko nie dodałeś że aby signal działał poprawnie musi być sparowany z smartphon ( tak samo jak WhatsApp )


a najlepszą alternatywą dla skype jest qTox

działa dobrze ( osobiście nie mam się do czego przyczepić )

Właściwszy byłby link, aby można byłoby zassać qTox na systemy - które dla nas są właściwe (do wyboru ) czyli wszelkie Linux i windows

qTex

@lcoyote link który podał @LinGruby jest według mnie jest jak najbardziej poprawny, bo można się z niego dowiedzieć co to za program i jak działa, a instalacja zawsze powinna mieć miejsce za pośrednictwem repozytoriów systemowych. A nie zapominajmy to jest forum poświęcone Manjaro.

1 polubienie

@LinGruby -> qTox jest alternatywą dla Skype, ale nie w sensie zamiennika klienta Skype, tylko całkowicie odmiennej sieci - qTox nie rozwiąże problemów, o których pisałem wyżej (migracja do innego komunikatora).

@Tomek -> zarówno @LinGruby, jak i @lcoyote link’ują do tego samego źródła, tylko jeden do opisu, a drugi do binarek. Na liście, są AppImage i Flatpak, czyli formaty akceptowalne w Manjaro, ALE w repozytoriach systemowych jest qtox (community) i po niego - w pierwszej kolejności - należy sięgnąć.

Do wszystkich -> wątek jest na temat instalacji Skype’a, a nie innych komunikatorów, które mogą stanowić dla niego alternatywę.