Skaner jaki działa w Manjaro?

Zamierzam kupić urządzenie wielofunkcyjne ze skanerem, który będzie chodził w Manjaro, więc mam pytanko, w jaki celować?

Drukarki używam wyłącznie do celów domowych, a skanera jeszcze rzadziej, ale musi zawsze chodzić i nie może być tak, że po pół roku wymieniam cholernie drogie tusze, bo zaschły.

Jeszcze jeden warunek. Musi być tańsze od Win 10 box, bo inaczej, z całym szacunkiem, po co mi płacić więcej?

W takim razie postaw na drukarkę laserową. Fakt, sporo droższe od atramentowych, zwłaszcza kolorowe, ale skoro wymagasz… to dopłać.

Co do całej reszty, znakomita większość sprzętu powinna działać bez problemu, choć czasem może być konieczna lekka gimnastyka z instalacją odpowiednich sterowników.

Gimnastyka z instalacją sterowników do niczego nie jest mi potrzebna :smiley:
Pytałem o jakiś sprawdzony sprzęt wielofunkcyjny, którego skaner działa w Manjaro bez kombinacji.
Mam teraz staruszka Epson 345 XP, atramentówkę z tzw. wiecznymi tuszami, które nie wysychają w odróżnieniu od poprzedniej drukarki.
Rozważam zakupienie nowej drukarki, ale jak wcześniej wspomniałem, jej skaner ma chodzić pod Manjaro bez problemu. Tylko o to prosiłem spodziewając się przykładów działającego sprzętu :smile:

PS. Wpisałem w instalatorze Manjaro frazę “epson” zaktualizowało, zainstalowałło i … skaner w Epson 345 XP działa.
Powiem krótko. Jestem pod wrażeniem

Tusze należy (tak - uważam, że należy!) kupować od sprawdzonych producentów zamienników. Jest ich kilku na rynku.