Reklama starego Manjaro na forum ;)

Ktoś najwyraźniej zapłacił za adsy Manjaro i nie miały się komu wyświetlać… więc po odblokowaniu ad-blockerów w przeglądarce powitała mnie dzisiaj taka ciekawostka:

Przypomnę, obecna wersja to 18.0.2.

Można by (wiem, wiem - naciągam i nie do końca serio) zinterpretować, to w taki sposób, że: masz Manjaro 17, pobierz nowszą wersję za darmo.
:wink:

Przetestowałem. Zapisałem się z fake’owego konta mailowego i rzeczywiście zwrotnie dostałem link do wersji 17.1.0
Najwyraźniej reklamodawca (wydawca Linux Magazine) daje ciała, nie aktualizując linków (oraz treści) ogłoszenia.

1 polubienie

Hmm… Jeśli to faktycznie Linux Magazine to może powinniśmy się z nimi skontaktować, żeby poprawili?

EDYCJA: Posłałem im wiadomość. Zobaczymy czy poprawią. Reklamę często widzę, więc będzie wiadomo jak link się zmieni.

A może lepszym adresatem będzie Manjaro? Tak w ogóle, Linux Magazine jeszcze żyje?

A niech się wyświetla nawet Manjaro 15 co to kogo ( płacone jest za wyświetlenie reklamy )
A czy to ta czy inna wersja to już do wystawcy reklamy :wink:

Ważne coby się w sakiewce dukaty zgadzały :slight_smile:

A druga sprawa nawet nie zwracam uwagi na reklamy i nie blokuję jak nie pokrywają 3/4 treści na stronie :wink:

Raczej nie Manjaro. Reklama, której treści, jak doczytałem w innym wątku, nie widzisz, prowadzi do strony sugerującej, że reklamodawcą jest wydawca LM. Na tej stronie piszą o Linux Magazine nr 155, więc LM chyba jeszcze żyje :slight_smile:

Edit:
Ta reklama jest dosyć archiwalna, gdyż najnowszy nr LM ma nr 180.

to jak komuś przeszkadza stara reklama to proszę może pisać lub dzwonić do:

Wiedza i Praktyka sp. z o.o.,

ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa

tel. 0 22 518 29 29, faks 0 22 617 60 10

adres do korespondencji:

ul. Paderewskiego 167, 05-070 Sulejówek

https://www.lp-wip.pl/

Musiałem pomylić z innym pismem. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - skoro już tam zajrzałem (dawno mnie na tej stronie nie było), to sprawdzę, co ciekawego dają.

Linux Magazine żyje, choć jego cena jest wyolbrzymiona.
Reklama jest z AdSense więc dobiera je automatycznie, jeśli reklamodawca wrzucił do AdSesna przestarzałą reklamę to taka będzie się wyświetlać. Po za tym w czym przeszkadza? - w niczym.

Nie przeszkadza, ale warto czasem zastanowić się nad czymś, co nie przeszkadza i nie stanowi problemu - z czystej ciekawości i chęci/potrzeby znalezienia odpowiedzi na pytanie ‘dlaczego?’ W tym przypadku @UltherEgo, na podstawie tego co piszesz, upewniłem się w swoich przypuszczeniach, że ‘problem’ leży po stronie reklamodawcy. Pozostaje pytanie, kto jest reklamodawcą, Manjaro czy Linux Magazine - to jednak nie wzbudza mojej ciekawości, więc nie będę dociekał.

1 polubienie

Reklamodawcą jest Linux Magazine, i celem nie jest promowanie jakiegoś Linuxa Manjaro, ale zachęcenie ludków do zapisania się na jakiś newsletter o ile dobrze pamietam. Czyli podanie maila.

I wszystko jasne. W takiej sytuacji, reklamodawcy nie zależy na aktualności, bo ma ona znaczenie drugorzędne.

Niestety ale reklamodawcą jest Wiedza i Praktyka sp. z o.o wydawca Linux Magazine
wystarczy spojrzeć na stopkę strony Linux Magazine

o ile w dobie błędów w kodzie na stronach etc. itp. stopka jeszcze coś znaczy :wink: