Pytanko 32bit programy na 64bit systemie

Chcę wybrać sobie linuxa nie chcę minta i ubuntu ponieważ od wersji 20 nie bendom wspierać 32 bit programy
i tylko pytanie czy tu też na 64 bit sie nie wspiera 32 bit programów
napisane na szybko (ignorujcie ortografia)

W Manjaro spokojnie uruchomisz 32-bitowe programy i nie ma żadnych planów porzucenia wsparcia dla nich.

Poza tym skąd informacja, że najnowsze Ubuntu porzuca wsparcie dla 32-bitowych programów? Z tego co słyszałem, Canonical wycofał się z tego pomysłu – zamiast tego zamierzają wspólnie z twórcami oprogramowania przenieść wszystko na 64 bity, ale co by nie mówić jest to plan na jakieś 10 lat. I jeśli kiedyś by doszło do tego w Manjaro to na podobnej zasadzie – nie porzucą wsparcia, dopóki jakieś 99,9% oprogramowania nie będzie na 64 bitach. Ale nawet wtedy znajdzie się sposób – do tego czasu z pewnością powstaną jakieś emulatory do uruchamiania 32-bitowych programów :wink:

Nawet jeśli piszesz na szybko, warto zadbać o ortografię i interpunkcję – nic to nie kosztuje i masz większą szansę na to, że inni cię zrozumieją i odpowiedzą, a nie wezmą za kolejnego internetowego idiotę i zignorują.