Pytanie o kartę graficzną

Elo, mam w moim dellu karte graficzna intela oraz nvidia geforce 920m. Manjaro w mhwd usatwil mi domyslnie konfiguracje na hybrid intel nvidia + bumblebee. Jednak nie jestem zadowolony z bumblebee, wiec zaczalem eksperyemntowac z roznymi innymi sposobami przelaczania na grafike dedykowana. Zalecane stery do tej karty to te z lini 418 (zalecane na stronie nvidii), na tych sterach dziala mi przelaczanie optimus-managerem. Jednak bylem ciekawy jak sie sprawy maja z prime i rowniez udalo mi sie tak skonfigurwac system by uzywac primusrun. Jednak przy prime zalecane stery to te z lini 43x wzwyz. Jesli moja karta nie jest przez nie wspierana a mimo to przelaczanie prime dziala, to czy moge normalnie z tego korzystac czy moze to mi w jakikolwiek sposob uszkodzic te karte ? Prime uruchamialem przy sterach z lini 440.

Trochę chaotyczny opis, staraj się przekazywać informację w sposób bardziej uporządkowany - łatwiej znajdziesz chętnych do pomocy. Na przykład, Twój wpis niczego nie wnosi w temacie źródeł - skąd brałeś oprogramowanie, a jeżeli spoza oficjalnych źródeł, to w jaki sposób je instalowałeś.

Co do istoty sprawy, to mam uwagi natury ogólnej (co do szczegółu, to nic Ci nie napiszę, bo nie mam takiego przypadku):

Jesli moja karta nie jest przez nie wspierana a mimo to przelaczanie prime dziala, to czy moge normalnie z tego korzystac czy moze to mi w jakikolwiek sposob uszkodzic te karte ?

Jeżeli stery nie wspierają oficjalnie danej karty, ale mimo, to działają, to jest to wypadek przy pracy, albo niezobowiązujący bonus. W każdej chwili mogą przestać działać.
Z mojego doświadczenia wynika, że - choć teoretycznie możliwe (i praktycznie czasem notowane) - to jednak uszkodzenie sprzętu przez driver’y nie jest wielce prawdopodobne. Jeżeli już, to karta może działać nieprawidłowo, nie z’boot’ujesz systemu, albo nie uruchomisz środowiska graficznego.