Pulpit - brak

Witajcie.
Proszę pomóżcie “sierocie” która sobie skasowała katalog Pulpit (jak na zdjęciu). Aż wstyd się przyznać… nie wiem w jakich okolicznościach to zrobiłem… a kosz wyczyściłem! Ah ten kot łazi gdzie popadnie… a mówiłem psa sobie sprawmy… :sweat_smile:

Screenshot_20191009_174302|690x146

I jak zrobić, żeby katalogi które są w /home/<użytkownik> nie pojawiały się na pulpicie, ponieważ teraz tak mi się zrobiło czyli to co było na pulpicie znikło, a pojawiło się to co jest w katalogu /home/.

Za pomoc sierotce z góry dziękuję.

Jakie środowisko graficzne? Na przyszłość podawaj takie informacje, bo w każdym odpowiednie ustawienia mogą być schowane gdzieś indziej.

Host: MSI Kernel: 5.2.11-1-MANJARO x86_64
Desktop: KDE Plasma 5.16.4
Distro: Manjaro Linux

Czyli KDE. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i odblokuj elementy interfejsu, następnie znowu PPM i Ustawienia pulpitu i tam zmieniasz układ na Pulpit – to ci sprawi, że nie będziesz mieć żadnych ikon i pulpit będzie ci służył tylko do wyświetlania obrazka. Po wszystkim zablokuj elementy interfejsu.

Jeśli nadal chcesz mieć ikony, ale np. z innego katalogu to wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia pulpitu w zakładkę Położenie i wybierasz interesującą cię opcję. Tutaj nie musisz odblokowywać elementów interfejsu.

Dziękuję za pomoc. To takie proste :slight_smile:

Zapewne to wina kota :sweat_smile:

Co do skasowanego Pulpit’u (który w większości środowisk graficznych jest katalogiem), to wystarczy go utworzyć ponownie, w odpowiednim miejscu (pamiętając o wielkości liter). Oczywiście, jeżeli nie odtworzy się sam.