Przełączenie Wayland na X11 - Gdzie jest ta opcja?

Cześć! Albo ślepym już definitywnie, albo faktycznie możliwość przełączania na inny serwer wyświetlania, została usunięta/ukryta? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę przełączyć się na xorg?

Ta opcja zawsze jest na ekranie logowania – w którym miejscu to już zależy od DM i jego theme. Oczywiście pod warunkiem, że dane DE obsługuje X11/Wayland oraz że oba serwery wyświetlania są zainstalowane.

No własnie. To KDE i pamiętam, że posiadało opcję zmiany. Teraz tego nigdzie nie widzę. Ostatecznie jednak włączony jest xorg, a nie Wayland więc przełączanie nie jest mi potrzebne. W pewnym momencie system doznał freeze i myślałem, że to przez Wayland i działającą nvidię, dlatego zaczałem szukać opcji zmiany.

Standardowo powinno być w lewym dolnym rogu ekranu logowania. Pod warunkiem, że masz zainstalowane pakiety wayland’a.

No full.iso raczej zawiera całość, a opcji przełączania ni ma. Chyba że wsiąkła po instalacji drivera. Później Wam zdj prześlę jak wygląda ekran logowania.

Na pewno masz zainstalowane oba?

Przyszło mi do łba, że może wayland nie instaluje się, jeśli przy rozruchu live, wybiera się opcję użycia zamkniętego sterownika.

W tej chwili ISO Manjaro (przynajmniej KDE) czy to full czy minimal nie ma załączonego Waylanda. To trzeba sobie doinstalować po zainstalowaniu systemu. Parę miesięcy temu owszem, było włączone, ale krótko – do jednego, czy dwóch obrazów mogło trafić, ale nawet wtedy domyślnym serwerem wyświetlania był Xorg.

1 polubienie