Prośba o tłumaczenie notek o wydaniu nowej wersji Manjaro

Na oficjalnym forum Manjaro pojawiło się wezwanie do tłumaczenia - jeśli ktoś ma czas i ochotę to można się wykazać :wink:

1polubienie

Pobawiłem się w tłumacza. Jak macie jakieś uwagi to śmiało zgłaszajcie:

3polubienia

W przedostatnim zdaniu zaczynającym się od

“Nasze narzędzia (…)”

wszystkie przecinki są zbędne.
Poza tym IMO b. dobre tłumaczenie.

1polubienie

Poprawiłem przecinki w release i przetłumaczyłem pozostałe strony: readme i involved.
Źródła tutaj:
https://git.maboxlinux.org/napcok/manjaro-hello/src/branch/master/data/pages/pl

Dla wygody wklejam tutaj zawartość tych trzech plików - może bądziecie mieli jakieś sugestie

readme


Obsługa sprzętu

Manjaro nie tylko obsługuje instalację wielu jąder (wybieranych z zaawansowanych opcji na ekranie startowym), ale także zapewnia dostęp do najnowszych jąder „bleeding edge”. Można to zrobić za pomocą modułu Jądro w graficznym menedżerze ustawień Manjaro lub za pomocą wiersza poleceń przy użyciu polecenia mhwd-kernel (Manjaro Hardware Detection).

Te narzędzia Manjaro automatycznie zaktualizują nowo zainstalowane jądro wraz z wszystkimi modułami aktualnie używanymi z istniejącym jądrem. Na przykład, gdybyś zaktualizował jądro z 3.18 do 4.1, mhwd-kernel automatycznie zainstaluje kompilacje jądra 4.1 i wszystkie moduły używane z jądrem 3.18. Co ty na to!

Możesz skonfigurować swój sprzęt za pomocą modułu wykrywania sprzętu w Menedżerze ustawień lub alternatywnie za pomocą aplikacji MHWD z linii komend. Za pomocą tych narzędzi możesz zainstalować na przykład sterowniki graficzne, bezpłatne i zastrzeżone.

Uzyskiwanie pomocy

Chociaż Manjaro jest zaprojektowany tak, aby działał jak najlepiej „po wyjęciu z pudełka”, nie twierdzimy, że jest idealny. Może się zdarzyć, że coś pójdzie nie tak, możesz mieć pytania i chcieć dowiedzieć się więcej lub po prostu chcesz dostosować Manjaro do swoich upodobań. Ta strona zawiera szczegółowe informacje na temat dostępnych zasobów, które mogą Ci pomóc!

Szukaj w internecie

Być może pierwszym miejscem, w którym należy szukać ogólnej pomocy dla systemu Linux, jest skorzystanie z ulubionej wyszukiwarki. Po prostu uwzględnij w zapytaniu słowa takie jak „Linux”, „Manjaro” lub „Arch”.

Ponieważ Manjaro jest oparty na Arch Linux, przewodniki i porady zaprojektowane dla Arch zwykle dotyczą również Manjaro.

Przeszukaj fora

Aby uzyskać konkretną pomoc dotyczącą Manjaro, mamy dedykowane forum internetowe, na którym możesz wyszukiwać tematy lub tworzyć własne! Jest to prawdopodobnie kolejne najlepsze miejsce do współpracy, dyskusji i pomocy. Poproś o pomoc, podziel się swoimi przemyśleniami lub przedstaw kilka sugestii. Nie wstydź się!

Forum Manjaro jest podzielone na pod-fora dla różnych tematów i środowisk, prosimy o wysłanie zapytania w odpowiednim miejscu!

- <a href="https://forum.manjaro.org"> Oficjalne Forum Manjaro</a>

Dołącz do nas na IRC (Internet Relay Chat)

Inną opcją jest dołączenie do nas na IRC poprzez dołączenie do naszego kanału #manjaro na serwerach chat.freenode.net.

Zarejestruj się na liście mailingowej

Innym sposobem uzyskania pomocy jest wysłanie pytań e-mailem na listy mailingowe Manjaro (możesz również przeszukać historię pod kątem wcześniejszych dyskusji). Po prostu zarejestruj się na preferowaną listę i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jest lista poświęcona kilku tematom, wystarczy spojrzeć!

Inne zasoby

- <a href="https://forum.manjaro.pl"> Forum Manjaro PL </a> - wsparcie dla naszej polskiej społeczności.
- <a href="https://aur.archlinux.org"> Repozytorium AUR </a> - Dodatkowe oprogramowanie, którego nie ma w zwykłych repozytoriach, zbudowane ze źródeł.
- <a href="https://wiki.manjaro.org"> Manjaro Wiki </a> - Oficjalna wiki Manjaro.
- <a href="http://wiki.archlinux.org"> Arch Wiki </a> - Oficjalna wiki Arch.
- <a href="https://kiwiirc.com/nextclient/irc.freenode.net/?nick=manjaro-web%7C?#manjaro"> Czat IRC </a> - rozmowy na żywo i pomoc użytkowników dla użytkowników .

Sugestie

Masz sugestię, jak możemy ulepszyć Manjaro? Znalazłeś coś, co chcesz uwzględnić, lub chcesz pomóc? Daj nam znać, publikując swoje sugestie na forum lub wpadnij na IRC.

Dziękujemy!

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się Manjaro!


release


Manjaro 20.1

Z radością publikujemy kolejne stabilne wydanie Manjaro Linux o nazwie Mikah.

Naszym flagowym wydaniem wciąż jest Xfce, które cieszy się taką uwagą, na jaką zasługuje. Tylko nieliczni mogą twierdzić, że oferują tak dopracowane, zintegrowane i najnowocześniejsze doświadczenia z Xfce. W tym wydaniu dostarczamy Xfce 4.14 i skupiliśmy się głównie na dopracowaniu wrażeń użytkownika z pulpitu i menedżera okien. Dodatkowo przeszliśmy na nowy motyw o nazwie Matcha. Nowa funkcja Display-Profiles pozwala na przechowywanie jednego lub więcej profili dla preferowanej konfiguracji wyświetlania. Zaimplementowaliśmy także automatyczne stosowanie profili po podłączeniu nowych ekranów.

Nasza edycja KDE dostarcza potężne, dojrzałe i bogate w funkcje środowisko Plasma 5.19 o unikalnym wyglądzie i działaniu, które całkowicie przeprojektowaliśmy wiosną 2020. Pełen zestaw motywów Breath2 obejmuje jasną i ciemną wersję, animowany ekran powitalny, profile Konsoli, skórki Yakuake i wiele innych drobiazgów. Dodaliśmy do edytora tekstu Kate kilka schematów kolorów oraz oferujemy aplet Simplemenu jako alternatywę dla tradycyjnego Kickoff-Launchera. Manjaro KDE zawiera szeroki wybór aplikacji KDE 20.8 oraz innych programów, dzięki czemu jest wszechstronnym i eleganckim środowiskiem gotowym na wszystkie Twoje codzienne potrzeby.

W wydaniu Gnome opartym na serii 3.36 odświeżyliśmy liczne aplikacje i ekrany, szczególnie warte uwagi są ekrany logowania i odblokowywania. Rozszerzeniami Gnome zarządza się teraz za pomocą nowej aplikacji Rozszerzenia, która obsługuje aktualizowanie, konfigurowanie i usuwanie lub wyłączanie rozszerzeń. Do okienka powiadomień dodano przycisk “Nie przeszkadzać”. Po jego aktywowaniu powiadomienia są ukryte do momentu wyłączenia przycisku. Domyślnie nasza tapeta zmienia swój motyw kolorystyczny w ciągu dnia. Dodatkowo zaktualizowaliśmy GDM i znacznie ulepszyliśmy przełącznik układów Gnome. Zaktualizowaliśmy listę preinstalowanych pakietów, powłoka zsh jest teraz domyślną powłoką terminala, a aplikacje są teraz posortowane w foldery w menu.

Pamac w wydaniu 9.5 otrzymał kilka aktualizacji. Tym razem zoptymalizowaliśmy wewnętrzny algorytm sprawdzania depozytów w celu uzyskania lepszej wydajności, poprawiliśmy obsługę błędów alpm, zoptymalizowaliśmy algorytm wyszukiwania do lepszej obsługi wyrażeń regularnych i zwiększyliśmy wydajność bazy danych. Teraz w jednym przebiegu budujemy i instalujemy jak najwięcej pakietów AUR.

Manjaro Architect obsługuje teraz instalację ZFS poprzez dostarczenie potrzebnych modułów kernela.

W tym wydaniu dostarczamy kernel 5.8 oraz najnowsze dostępne w dniu wydania sterowniki. Nasze narzędzia w porównaniu do poprzedniego wydania zostały ulepszone i dopracowane.

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się to wydanie. Daj nam znać co myślisz o Mikah.


involved


Dzięki za wsparcie

Manjaro Linux otrzymuje ogromne wsparcie od swojej społeczności użytkowników i chcielibyśmy podziękować każdemu wspierającemu za udział. Rozwijamy się w stałym tempie, a dzięki Tobie nasza dystrybucja z każdym dniem jest coraz lepsza.

Bardzo łatwo jest coś zmienić. W zależności od twojego zestawu umiejętności, twojej dostępności możesz pomóc Manjaro na jeden lub więcej z następujących sposobów:

Wsparcie i promocja

Rozpowszechnianie informacji

Jeśli lubisz Manjaro, daj znać innym. Napisz recenzję i opublikuj ją na distrowatch.com. Porozmawiaj o tym ze swoimi przyjaciółmi i ludźmi wokół ciebie.

Dołączanie do społeczności

Manjaro to nie tylko system operacyjny, ale także dynamiczna społeczność ludzi, którzy cieszą się, gromadzą i wchodzą w interakcje z wolnym i otwartym projektem. Niezależnie od tego, czy chodzi o pomaganie innym w rozwiązywaniu problemów, sprawianie, że czują się mile widziani, czy po prostu spotykając się i rozmawiając z innymi użytkownikami Manjaro, zalecamy dołączenie do społeczności i udział w ulepszaniu Manjaro.

Pomaganie innym

Jeśli masz trochę wolnego czasu i chcesz pomóc innym użytkownikom w rozwiązywaniu problemów technicznych, powinieneś poważnie rozważyć czytanie forów i / lub dołączenie do kanału IRC i pomoc innym użytkownikom Manjaro w rozwiązywaniu problemów, które wiesz, jak naprawić.

Wkład projektu

Raporty o błędach

Jeśli zauważyłeś coś, co nie działa poprawnie podczas korzystania z Manjaro, daj nam znać. Problem, który odkryłeś, prawdopodobnie wpłynie również na innych; Im szybciej się o tym dowiemy, tym szybciej będziemy mogli to naprawić.

Nowe pomysły

Zdecydowana większość ulepszeń zawartych w każdym wydaniu pochodzi od społeczności. Jeśli Twoim zdaniem brakuje czegoś, co można zrobić lepiej, poinformuj nas o tym. Niezależnie od tego, czy jest to dołączenie brakującego sterownika sprzętu, czy aplikacji, która powinna być częścią standardowej instalacji, czy też masz inne pomysły, jak ulepszyć Manjaro, zawsze jesteśmy zainteresowani ich usłyszeniem.

Grafika

Jeśli masz talent do projektowania graficznego i chcesz wnieść swój wkład w projekt, prześlij nam swoje kreacje i grafiki. Niezależnie od tego, czy jest to prosta tapeta, zestaw ikon, ekran powitalny, czy nawet nowe logo, zawsze jesteśmy zainteresowani usłyszeniem od Ciebie o nowej grafice.

Kod

Większość naszego rozwoju jest wykonywana w QT, C ++, Pythonie, HTML5 / CSS i BASH. Używamy również Gita do kontroli wersji i PKGBUILD do pakowania. Jeśli czujesz się komfortowo z tymi technologiami, nie wahaj się rzucić okiem na kod. Jeśli myślisz, że możesz ulepszyć nasze aplikacje lub napisać nowe, nie wahaj się zasugerować łatek lub rozwidlić nasze repozytoria git.


2polubienia

@Manonfire faktycznie tutaj przecinki są zbędne. I dzięki za miłe słowa, w końcu to moje pierwsze tłumaczenie :slight_smile:

@napcok niezłe tłumaczenie. Niżej moje spostrzeżenia na szybko:

Ja bym napisał pomoc od użytkowników dla użytkowników. Poza tym koniecznie usuń spację przed kropką w tym zdaniu.

Kropka zamiast średnika albo mała litera po nim.

Większość naszego kodu jest pisana w… – może po angielsku da się wykonywać rozwój, ale po polsku nie ma to sensu.

1polubienie

@tomek, posiłkowałem się translatorem od Googla + na szybko pozmieniałem w pewnych miejscach.
Twoje sugestie są jak najbardziej rozsądne, zaraz poprawię, dzięki.

Stosowałem podobną metodę, tyle że trochę mocniej pozmieniałem :smiley:

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse