Propozycje zmian na forum

Mam taką prośbę dla wszystkich. Żeby łatwiej ogarnąć i lepiej sie czytało odpowiedzi to gdy ja lub ktoś inny umieści kilka pytań w poście 1. 2. 3. 4 itd to odpisać na dany post wg schematu ad1. tresć, ad2. treśc itd. bedzie łatwiej. Bo tak jak sie napiszę w jednym ciagu czasami jest problem odgadnąć kiedy dana osoba odpowiada na dane pytanie.

Druga sprawa z tymi postami fajnie by było zrobić tak jak ma forum elektroda czyli numeracje postu #1, #2 łacznie z widocznymi datami. wtedy łatwiej znaleśc dany post szybko przewijając stronne.

Trzecia sprawa chciałbym podziekować za wyrozumiałość i szczerą pomoc. Czego często brakuje np. własnie na elektrodzie, zadasz tam pytanie od razu cie zjadą, że to juz było, przeszukaj całe forum a znajdziesz to tam z 1998r, 27 listopada o godz 21.28 ktoś kiedyś napisał, albo ci powiedzą wróć do szkoły i sie naucz. Po co takie forum.

@golec2604 utworzyłem z twojego postu nowy wątek, gdyż tamta dyskusja była na zupełnie inny temat, a tutaj mamy zasadę jeden temat, jeden wątek. Do rozmów o wszystkim i o niczym jest dział rozrywka.

To już zależy od samych użytkowników. Generalnie zalecamy, żeby było jedno pytanie na jeden wątek, ale jeśli już się to zdarzy to lepiej, żeby dotykały wspólnego problemu. Jak masz różne pytania (np. co to jest Linux i drukarka nie działa) to powinieneś utworzyć osobne wątki. Ułatwi to rozwiązanie problemu i późniejsze jego znalezienie. Zwiększa to też czytelność forum. Ta zasada jest właśnie po to, żeby każdy wiedział, na jakie pytanie otrzymuje odpowiedź.

W sprawie numerowania i dat przy postach musiałby się wypowiedzieć @napcok – on tutaj jest panem i władcą.

Dziękujemy za miłe słowa, staramy się być przyjaznym forum :slight_smile:

Moim zdaniem nie są tutaj potrzebne zmiany - ale mój głos jest jeden i niechaj inni się wypowiedzą. Odpowiedzi mają swoje daty.
A to że LUDZISKA tutaj na forum Manjaro OK - to szczera PRAWDA.

Miałem na myśli kilka pytań do tego samego problemu. Oczywiście jesli problemów jest wiecej i róznych od siebie to logiczne jest aby załozyć rózne wątki :slight_smile:

silnik elektrody i ten silnik to dwa różne twory ( o ile stara elektroda była do przyjęcia to ta nowa szkoda gadać - o silniku mówię, )
a osobiście preferuję dwa typu siników forum FluxBB i Discurse ( reszta no cóż korzystam ale nie podchodzą )

kolejna sprawa jak się szuka to się znajdzie od tego jest szukajka…

no właśnie i tu się kłaniają podstawy markdowm czy na starszych BBcode
jak się chce to wszystko można…
osobiście NIE co by zrównywać to forum do elektrody…

Jak najbardziej jestem za tym, aby odpowiedzi były czytelne, a więc (między innymi) jednoznacznie odnosiły się do konkretnych wpisów wcześniejszych. Można, to zrobić na kilka sposobów, czy to stosując ‘ad.’, czy cytując fragmenty wypowiedzi i pisząc pod nimi (czyli mechanizmy samego Forum).

Oczywiście, nie warto tego dekretować, bo i tak egzekucja będzie wątpliwa, ale warto propagować, bo wpłynie, to korzystnie na kulturę użytkowania.

osobiście NIE co by zrównywać to forum do elektrody…

zgadzam sie z tobą, ja tylko zaproponowałem dwa dodatki które wystepują na elektrodzie i nie tylko na niej ale też na innych forach. Nie mam złych intencji.

Wiemy, że nie masz złych intencji, bo gdybyś miał, to zostałbyś profilaktycznie zbanowany. Zapewnia, to odpowiedni dodatek, działający na naszym Forum :wink: