Programy do skanera i gdrive

Witam mam drukarkę z skanerem i chciałem cis po skanować z opcją skanuj i wyślij do PC ale oczywiście nie poszło. Jak można zainstalować tego kombajn brother dcp-j 315w.

Jakiego programu używacie do synchronizacji z google drive.
Znalazłem fajny ale 15 dni darmowe, inne vis nie chcą działać.

Z góry dziękuję,

Ja osobiście do skanowania używam programu skanlite i jak dla mnie jest ok.

Do skanowania jest wiele programów, część środowisk graficznych ma swoje. Skanlite jest ze stajni KDE - używam i również mogę polecić.

Nie wiem czy znajdziesz coś co umożliwi ci synchronizację gdrive i plików na dysku. Jeśli już to raczej będzie to coś na zasadzie, że masz podgląd na jego zawartość. Nie korzystam z takiej synchronizacji, więc mogę czegoś nie wiedzieć - przyjrzyj się rozwiązaniom z KDE i Gnome, tam ponoć dysk Google jest najlepiej zaimplementowany. Do synchronizacji polecałbym inne chmury, takie, ktore mają natywnego klienta na Linuxa.

Jeśli mogę coś polecić do synchronizacji plików, to polecam megasync. Oferuje 50GB za free.

Jeśli mogę coś polecić do synchronizacji plików, to polecam megasync. Oferuje 50GB za free.

tylko przez jakiś czas, potem jest 15GB

Niekoniecznie. Mam konto na MEGA full czasu, na pewno kilka lat.

@peiner ma rację, teraz dla nowych użytkowników 50 GB jest tylko na jakiś czas, później zmienia się na 15 GB. Zmienili zasady. Też mam konto na Mega już kilka lat i cały czas do dyspozycji 50 GB – przynajmniej podeszli do sprawy uczciwie i nie zmniejszyli dysku dla starych użytkowników :slight_smile:

Ok tego nie wiedziałem. Zwracam honor :slightly_smiling_face:

Odpowiednik windowsowego dysku google to Open Drive. Jest w repozytorium snap i flatpak. Miałem zainstalowane przez chwile i działa identycznie jak windowsowy program. Dla mnie ma on jedną wadę, można zamontować tylko jedno konto, przy próbie zmiany konta wywalało błąd ( przynajmniej mi się nie udało).

Widzę, że w AUR, są driver’y do DCP-J315W:
brother-dcpj315w

Tak ,znalazłem i zainstalowałem. Znalazłem tutorial ma youtubie drukarka śmiga ale nie można skanować plików. Skanuj do pliku i skanowanie z apki.
Pozdrawiam.

Zobacz czy masz zainstalowane SANE ( ang. Scanner Access Now Easy)
pacman -Qs sane

Mabox_2020-10-13-18:07:1602605232

@pasta20, wracając do pierwszego post’a:

  1. Możesz wyjaśnić, co to jest ‘cis / vis’ ?
  2. Czy ‘skanuj i wyślij do PC’ oznacza, że chcesz skanować (z wysyłką skanu do komp’a) z przycisku na skanerze?
  3. W jaki sposób masz podłączony skaner do komp’a - za pomocą USB, Wi-Fi, po sieci?

Witam.
Napisałem ,że chciałem coś skanować, ;/ literówki.
Drukuje po kablu usb, próbowałem również skanować po usb ale aplikacja wyrzuca błąd.
Jest opcja na skanerze wyślij do komputera i też to nie działa :frowning:
Mabox_2020-10-14-17:01:1602687699

Mabox_2020-10-14-17:02:1602687723

Więc nici z skanowania.

Skaner jest w miarę nowy, czy wieloletni? Pytam, bo mój wieloletni jest obsługiwany, ale przez starsze wersje sterowników, których już na Manjaro nie zainstaluję (a w każdym razie, nie zamierzam tego próbować i ryzykować zamieszania w systemie). Dlatego, jeżeli muszę coś zeskanować, to uruchamiam serwisową ‘siódemkę’ (Win7).

Na wypadek, gdybym potrzebował regularnie urządzenie wykorzystywać, to rozważę uruchomienie maszyny wirtualnej z małym Debianem, na którym stare driver’y ruszą.

Stare urządzenie na windows7 działa. Odpalasz wina na wirtualnym czy startujesz z drugiej partycji. Ogólnie to stara drukarka. :slight_smile:

Jeśli to brother to potrzebujesz brscan tylko musisz sprawdzić, który obsługuje Twój skaner. Bo jest chyba 5, brscan1 itd. Ostatecznie możesz przeglądnąć ten wątek dla Ubuntu

Edit: U ciebie to bedzie chyba:

yay brscan3 
yay brscan-skey

Potem brscan-skey -l

sudo brsaneconfig3 -a name=DCPJ315W model=DCP-J315W ip=192.xxx.xxx.xxx
IP podaj co wypluje brscan-skey -l

Na nowszych wersjach Windows’ów pewnie również będzie działać (przynajmniej w podstawowym zakresie), podobnie jak na Debianach (szczególnie LTS). W przypadku dystrybucji rolling-release jest trudniej i ratunku trzeba szukać poza repozytoriami systemowymi.


… osobnej maszynie serwisowej, używanej głównie do testów i napraw rozwiązań typowo windows’owych (np. dysków z NTFS’em).