Program do szpiegowania manjaro

Panowie, jest podejrzenie że ktoś na mieszkaniu buszuje po pokojach pod naszą nieobecność potrzebuję program podobnego do ispy (na windzie działającego) tyle zeby w 100% działał na manjaro. Chodzi o to żeby zostawić klapę laptopa otwarta zablokować system i w razie jaka kamera wyczuje ruch nagrywać automatycznie nie wybudzając monitora. Zna ktoś z was może taki program. Piszę z pracy bo później wychodzimy słabo z czasem u mnie a jak szperacz ma się pojawić to pojawi się dziś.

Alternatyw jest całkiem sporo. Żadnego z nich nie testowałem, więc nie wiem, jak się sprawdzają.

a nazwy mógłbym prosić ?

W linku masz z kilkanaście programów, już przefiltrowane dla Linuxa, pozostaje je tylko odszukać w repozytoriach, jeśli tam są :wink:


EDIT: Chociaż jak tak patrzę to iSpy też ma wersję na Linuxa, choć niestety nie ma go w repozytoriach Manjaro.

Bawiłeś się może programem Motion ? Bo jedyny pracuje jak powinien z tym że brak graficznego menu i jak go włączę to nie wiem jak wyłączyć

Przerobiłem z 10prg tylko motion ogarnia nagrywanie podczas ruchu (sprawdzałem bez blokowania ekranu) ale brak jakiegokolwiek menu graficznego

Sprawdź motioneye (AUR)

$ pamac info motioneye
Nazwa                : motioneye
Wersja               : 0.42.1-1
Opis                 : web-based user interface for motion
URL                  : https://github.com/ccrisan/motioneye/
Licencje             : GPL
Repozytorium         : Repozytoria użytkowników Arch
Zależy od            : motion>3 ffmpeg v4l-utils python2 openssl curl python2-tornado python2-futures python2-jinja python2-pycurl python2-pillow mime-types
Zależności budowania : python2-distribute
Utrzymujący          : jskier
Zadebiutował         : 28.07.2015
Ostatnio zmieniony   : 07.06.2020
Głosy                : 9

niby zainstalowałem ale dalej uruchomić mogę tylko motion

Uruchamiasz motioneye: sudo meyectl startserver, następnie w przeglądarce localhost:8765 (login admin).

A nie lepiej zainwestować w kamerkę ip? Do większości urządzeń jest dedykowana apka na smartfona do podglądu live , i też mają wbudowane tryb powiadamiania oraz nagrywania przy wykryciu ruchu .

W życiu nie postawiłbym jakiejś kamerki IP, z wbudowanym czymś-tam (nie wiadomo co, nie wiadomo w jakiej wersji, nie wiadomo czy transmisja szyfrowana, wiadomo jedno - nigdy nie uzyska jakiejkolwiek aktualizacji), po to aby wpuścić za jej pomocą czyjeś prywatne życie do net’u. Dżizas! przenigdy!

Ja nie chcę oglądać nic online. Chcę żeby podczas wykrycia ruchu kamerka nagrywała go i zapisała na dysk. Żaden podgląd online ani nic nie wchodzi w grę nie będę jak debil patrzył w tel 10h czy nikt mi do pokoju nie wchodzi bez mojej wiedzy. Na windows ie program ispy działał idealnie miałem nadzieję że na manjaro znajdę coś podobnego ale widzę że żonglowanie 2ma systemami mnie nie ominie

Nie to ma być niepozorny laptop. Nawet zapewne moja kobieta czuła by się dziwnie z kamerką ustawioną na cały pokój a i mnie to nie odpowiada

Tylko zaproponowałem , ja używam kamerki obrotwej od xiaomi jak wyjeżdżamy z domu , stawiam w korytarzu i zdalnie mnie informuje że właśnie przeleciała mucha czy przeszedł kot a tak to jest odłączona . A to że dane gdzieś lecą przez chiński serwer to nic , większość ludzi korzysta ze smartfona a tam jest każdy ruch czy słowa rejestrowany i przesyłany .
@azja ja nigdzie nie napisałem żeby z domu robić BigBrother :slight_smile:

Nikomu nie narzucam punktu widzenia, nie namawiam na przejście na moją stronę mocy, ani nie oceniam - wyraziłem jedynie swoje stanowisko, bo jest to dla mnie ważna sprawa i uważam, że powinienem o tym mówić. Poza tym wolny kraj wolni ludzie i wolne ich decyzje (cholera, chyba również nie bardzo).