Program do fakturowania

Cześć.
Czy jest jakiś program linuksowy do fakturowania w języku polskim i z możliwością generowania plików jpk?
W repozytoriach nie znalazłem, więc albo nie ma albo źle szukałem.

Na stronie MF jest aplikacja e-mikrofirma, co prawda oficjalnie tylko na Windowsa, ale jest też wersja portatywna – genialne :joy: – ją teoretycznie można odpalić na Linuxie, wystarczy odpowiednia wersja Javy. Podrzucam też linki które mogą się przydać w razie kłopotów – 1 i 2. W AUR jest także Klient JPK, jednak z tego co wyczytałem na stronie MF służy on do konwersji plików .csv na JPK.

Na przykład taki programik. Wystarczy rozpakować.

Jest komercyjny (przez długi czas darmowy i to z b. dobrym supportem) LeftHand Teraz chyba jest abonamentowy, ale jego zaletą jest wersja na GNU/Linuksa.

Z darmowych i po polsku znalazłem jeszcze Invoicer – niestety nie ma możliwości generowania JPK, za to już trzeba im zapłacić i mieć Windowsa albo serwer.

Z tego co patrzę w sieci ciężko jest znaleźć cokolwiek darmowego, ale jest trochę płatnych – zarówno w wersji na Linuxa jak i i webowych. Jakby nie patrzeć, faktury to przede wszystkim domena firm, a za firmami idą pieniądze, więc twórcy chcą zarobić.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Spróbuję uruchomić e-mikrofirma. Na moje potrzeby w zupełności wystarcza i znam ten program z windy.

Kiedyś takim programem były jeszcze qfaktury ale niestety, program przestał być rozwijany a nikt nie zdecydował się na jego dalszy rozwój.

Niezły, wykonałem kilka instalacji (dawno temu), ale jak na program do fakturowania, to dość nadmiarowy.