Problem z parowaniem myszki bluetooth

Dziś kupiłem myszkę bluetooth firmy microsoft.
Jej sparowanie nie przysparza problemów ani na windows 10 ani na manjaro
z tym że ; sparowanie na windows oznacza utratę sparowania na linuksie .
W odwrotną stronę też jest tak samo ; gdy myszka bluetooth działa na manjaro -

  • to nie działa na windows 10 . Jak rozwiązać ten problem ?

To dość powszechny problem myszek bluetooth i dualboota. Rozwiązanie jest tutaj.

Jestem nieużytkownikiem urządzeń bezprzewodowych, takich jak mysz czy klawiatura, i zaskoczył mnie fakt, że mysz - w relacji system-urządzenie - jest również stroną aktywną. W zasadzie ma to sens, ale nie zastanawiałem się nad tym wcześniej. Cóż, kolejna pozycja na liście powodów do tego, aby wielbić kabel.

Tomek dałeś mi link do anglojęzycznego opisu a możesz dać link do jakiejś strony z opisem po polsku?

Gdybym znał jakiś polskojęzyczny opis to bym do niego zalinkował. Generalnie jeśli chodzi o Linuxa i grzebanie w nim – czy to przy rozwiązywaniu różnych problemów, czy ot tak dla zabawy – to znajomość angielskiego to podstawa. Niemal wszystkie bardziej zaawansowane rzeczy są opisywane wyłącznie po angielsku. Zresztą język nie jest tu chyba dużym problemem, nawet jeśli nie znasz języka, możesz bez problemu posiłkować się translatorem – piękna polszczyzna to może nie będzie, ale sens przekazu powinien zostać zachowany.