Problem z Office 2013 pod Wine

Równie dobrze może to być brak jakiejś opcjonalnej zależności. Tą komendą zainstalujesz wszystko:

sudo pacman -S wine-staging giflib lib32-giflib libpng lib32-libpng libldap lib32-libldap gnutls lib32-gnutls mpg123 lib32-mpg123 openal lib32-openal v4l-utils lib32-v4l-utils libpulse lib32-libpulse libgpg-error lib32-libgpg-error alsa-plugins lib32-alsa-plugins alsa-lib lib32-alsa-lib libjpeg-turbo lib32-libjpeg-turbo sqlite lib32-sqlite libxcomposite lib32-libxcomposite libxinerama lib32-libgcrypt libgcrypt lib32-libxinerama ncurses lib32-ncurses opencl-icd-loader lib32-opencl-icd-loader libxslt lib32-libxslt libva lib32-libva gtk3 lib32-gtk3 gst-plugins-base-libs lib32-gst-plugins-base-libs vulkan-icd-loader lib32-vulkan-icd-loader

Pewnie nie każdy pakiet będzie potrzebny do działania MSOffice, jak chcesz możesz próbować instalować pojedynczo i zobaczyć jaki zestaw robi różnicę – to już zostawiam jako zadanie dodatkowe :wink: Ale ostatecznie zalecałbym rezygnację i przejście na jakiś natywny pakiet biurowy.

@Tomek bardzo dziękuję, jeszcze daleka droga przede mną;). Co do Office, mam też Libre i nie mam z tym problemu. Ale wiadomo jak jest, stare przyzwyczajenia itd. Jak nie będzie działało to mnie żona z domu wygoni, a po przesiadce na linuxa już jestem jedną nogą za drzwiami ;).

1 polubienie

Odkopuję temat, ale tylko celem dodania krótkiej informacji. Testowałem ostatnio instalację Office’a (tyle, że w wersji 2010 i nie potrafię powiedzieć czy jest podobnie do 2013). Playonlinux w aktualnej wersji (4.3.4) radzi sobie z tym w miarę dobrze. Oczywiście, wyskakuje kilka błędów, ale część z nich można pominąć, a w części coś drobnego doinstalować z poziomu instalatora lub z konsoli.
Przy okazji dodam, że inne programy spod znaku Win można śmiało spróbować dorzucić z wykorzystaniem aktualnych ‘wine’ i ‘winetricks’, wcześniejsze wersje tych programów jakoś średnio dobrze wspominam :wink:

hej,
Testowanie Office’a 2010 brzmi jak ciekawe doświadczenie. Fajnie, że Playonlinux sobie z tym radzi, nawet jeśli czasem pojawiają się błędy. Zawsze można je jakoś obejść albo szybko naprawić.

Pozdrawiam, Jeremy :blush: