Problem z niektórymi aktualizacjami (flatpak)

Witam. Od jakiegoś czasu wiszą mi 3 aktualizacje, których nie można zaktualizować.


Miał ktoś taki problem?
OS: Manjaro 20.1 Mikah
Kernel: x86_64 Linux 5.8.0-2-MANJARO

Z tego co wiem to Manjaro 20.1 Mikah nie jest jeszcze dostępny w wersji finalnej.
Instalowałeś wersję testową Release Candidate?
Flatpaki podobnie jak i snapy nie pochodzą z repozytoriów Manjaro - to są zewnętrzne dziwadła.

Swoją drogą dziwi mnie to promowanie przez developerów Manjaro na siłę tych formatów - snap i flatpak.
Zwłaszcza w dystrybucji która ma masę pakietów w normalnych repozytoriach i dostęp do AUR.

Po wydaniu komendy sudo pacman -Syyu, było około 200 aktualizacji i po restarcie kompa system był już w nowej wersji.
Może popełniłem błąd instalując aplikacje z tego flatpaka. Spróbuje je odinstalować i zobaczę co się stanie.

Spróbuj aktualizacji przez konsolę:

pamac update
pamac upgrade

To błąd Pamaca – najbliższa aktualizacja najpewniej go rozwiąże.

A co do tego to screenfetch pokazuje mi, że mam tę wersję, mimo że na dysku jest ten sam system od iluś tam lat :stuck_out_tongue: Może iso jeszcze niewydane, ale numeracja już się zmieniła.

OK, dzięki.

ok, wiem o co chodzi z tymi wersjami - wychodzi paczka manjaro-release i zmienia nawet przed nowym wydaniem :slight_smile:
Na Maboxie też tak mam :slight_smile:

@spirit.of.nikopol - jeżeli używasz snap’ów lub flatpak’ów, to do ich obsługi polecam bauh, do którego nie mam zastrzeżeń. Pamac jeszcze miewa, w tym zakresie, pewne problemy.

Problem z aktualizacjami flatpak rozwiązał się sam po ostatniej dużej aktualizacji, którą wykonałem wczoraj. Tak czy inaczej wielkie dzięki za pomoc.