Problem z grami

1./2./4. Musiał bym ściągać wersje Windowsową zwykłego DL znowu 40gb. Ściągnąłem DL:Bad blood (10gb) na protona i działa(tu niema linuxowego odpowiednika)
3. Jeśli chodzi o inne gry to potrzebuję odpalić partycje którą utworzyłem bo miejsca mi brakło, gdyż proton instaluje sie w każdym katalogu steam. Podaję, że nie można utworzyć katalogu, dysk jest tylko do odczytu.

A po co chcesz ponownie pobierać? Steam zawsze pobiera te same pliki i jeśli gra ma wersję na inne systemy to je też pobierze. I zawsze będzie chciał domyślnie uruchomić wersję natywną. Trzeba mu powiedzieć, że ma wykorzystać inną niż natywna wersję – a to się robi we właściwościach danej gry. Jeśli chcesz namacalnego dowodu to zajrzyj do plików gry, niemal na pewno znajdziesz tam jakiś plik .exe – to jest ta windowsowa wersja gry.

No to nie potrzebnie usunąłem :roll_eyes:
W każdym razie no lipa bo nie mogę sprawdzić innych gierek bo nie mam możliwości zapisu na świeżo sformatowaną partycje dysku na ext4.

Dobra udało się mam partycje ext4 i nadałem przez roota uprawnienia do niej dla mnie. Teraz jak zgrałem Southparka i For Honor to nie może znaleść uplay.

For Honor – raczej nie pograsz.
Southpark – w pierwszym komentarzu masz podpowiedź co może pomóc.

Mafia Definitive mi nie chce odpalic :confused: Może niestandardową wersje protona wgrać? Tylko pytanie jak? Dobra już mam How to Install a Custom Proton Version | Steam Play Linux - YouTube działa jest super
Running Steam on manjarolinux 21.0 64-bitSTEAM_RUNTIME is enabled automaticall - Pastebin.com