Problem z grami.Brak polskich znaków

Witam.Mam problem tylko wyłącznie na Manjaro ten problem.Gdy uruchamiam jakąkolwiek grę na engine Source(L4D2,Insurgency,Hl 2) nie mam polskich znaków dla ś,ą itd…Jakieś kwadraty się pojawiają i menu staje się bardzo nieczytelne (zwłaszcza w l4d2).

Możliwe, że brakuje jakichś fontów w systemie i trzeba je doinstalować – ale jakich nie wiem, nie znam tych gier. Może logi coś powiedzą – uruchom te gry przez terminal. Możesz też przeszukać zasoby społeczności Steam albo githuba Valve.
Możesz też wypróbować to rozwiązanie – na Half-Life 2 powinno zadziałać, na resztę nie wiadomo, ale pewnie też. Polskie znaki mogą być w innym foncie niż reszta i to może brzydko wyglądać – ale przynajmniej będzie czytelnie.

Jeszcze jedno pytanie: uruchamiasz ze Steama, czy masz instalki pod WINE? A jeśli Steam to Proton czy natywny rendering?

Wszystko natywnie.

Nie pomogło.Próbowałem to wcześniej.

Zrobiłem mały myk (testowałem coś zupełnie innego) i doinstalowałem z poziomu Steama Linux Runtime. Albo steam-native z multilib Mnajaro. W opcjach każdej gry można spróbować wymusić czego gra będzie używać. Przy ustawieniu Linux Runtime (defaultowo nie ma wyboru) uruchomiłem HL2 (Source Engine) i polskie znaczki się pojawiły. podejrzewam, że ze wszystkimi grami na Source może być podobnie.