Problem z bootowaniem z pena

A czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć pewną rzecz. Otóż po wypaleniu Garudy na pena z systemem plików FAT32 przez dd w ogóle mi się to nie bootuje, tylko wyskakuje info

grub rescue 
unknown filesystem

Ale zauważyłem że Garuda ma takie pliki w swoim ISO

czyli boot.catalog

Natomiast Arch Linux ma takie pliki

Który po wypaleniu na pena normalnie się bootuje.

EDIT.
Chciałem dodać że Manjaro podobnie jak Garuda ma w swoim ISO identyczne pliki. Co skutkuje tym że nie można tego zbootować.

@robson75 to najprawdopodobniej problem z twoim GRUB-em. Zajrzyj tutaj, powinno pomóc.

Niemożliwe że jest coś nie tak z GRUB-ym, ponieważ takie systemy jak Anarchy lub Archman normalnie mi się bootują.

EDIT.
Ale ja piszę o bootowniu systemu z live, a nie o zainstalowanym systemie.

To, że bootujesz z live niczego tu nie zmienia, problem może dotyczyć zarówno bootowania z dysku jak i z pendrive. Warto także sprawdzić, czy pendrive jest sprawny.

Pendrak jest jak najbardziej sprawny, gdyż po formacie z niego Garudy przez GParted, i po ponownym wypaleniu np. Anarchy normalnie bootuje.

@robson75

  • Skoro ‘wypalasz’ obraz, to dlaczego przedtem formatujesz pen’a? Przecież i tak proces ‘wypalania’ wymiata wszystko z powierzchni nośnika;
  • ISO Manjaro jest hybrydowe - DVD/pendrive. Może nieprawidłowo je ‘wypalasz’?
  • Spróbuj imagewriter (community) - bez żadnych opcji i sprawdzony. Jeżeli po ‘wypaleniu’ przez niego nie będziesz mógł uruchomić systemu z pen’a, to wtedy przyznam, że coś może być niedobrego z ISO.

@azja
Miałeś rację z tym imagewriter, za pomocą niego ISO z pena ładuje się normalnie. Sprawdziłem to na Garuda Xfce

Najwidoczniej narzędzie dd nie jest przeznaczone dla tych nowych, hybrydowych obrazów ISO.

Nie używam dd - z założenia. Jeżeli mojej głowie, zmęczonej imprezą lub głupotą ludzkiego gatunku, przyjdzie ochota zapisać jakiś image na niewłaściwym nośniku, to stracę ‘dorobek życia’. W przypadku narzędzi takich jak imagewriter jest, to znacząco utrudnione. Poza tym, świadomość używania czarodziejskich i ostrych narzędzi nie kręci mnie.

Jeżeli na DVD/pen’ie widzisz folder [BOOT], to znaczy, że skopiowałeś zawartość obrazu jako zwykłe dane i taki nośnik nie jest boot’ujący.