Problem z aktualizacją

Mam Manjaro XFCE. Po ostatniej próbie aktualizacji systemu, wyskakiwały błędy. Od tego czasu zniknął pasek zadań.
Oto co wyskakuje przy próbie aktualizacji:

Proszę o pomoc. Dziękuję.

Nowa aktualizacja i problemy, właśnie dlatego został dodany baner na forum:

Everything went smoothly apart from a few minor quirks:

  1. Pacman complained about lib/python3.7/site-packages/PyQt5/pycache/init.cpython-37.pyc

Solution: I checked with pacman -Qo which returned that the file didn’t belong to any package so I just deleted it (the folder name ‘cache’ influenced my decision)

  1. The download from my local mirror was fast (10mb/s) but once it reached 97% (downloading a mesa 32 something package) it crawled down to like 80kb/sec and took over 20 minutes to finish. Why am I reporting this? Because I initially thought it was my internet provider’s fault, then the mirror’s… but today I updated another system on a 1GB line with a different mirror and here the update stalled exactly at the same point. It might not be internet related after all. It’s a friendly warning not to interrupt the entire process. Just let it run. It will finish.

  2. On reboot, all updated systems timed out while shutting down something on behalf of user ID 1000. Didn’t seem to affect anything but it’s another friendly warning to let the system do its thing.

Everything is working fine for now.

https://forum.manjaro.org/t/stable-update-2019-02-19-kernels-kde-libreoffice-systemd-virtualbox-deepin-qt-firmwares-wine/76420/10?u=ulther_ego

Rozwiązanie w sekcji Update is not proceeding due file conflicts
https://forum.manjaro.org/t/stable-update-2019-02-19-kernels-kde-libreoffice-systemd-virtualbox-deepin-qt-firmwares-wine/76420/2?u=ulther_ego

Plik __init__.py informuje pythona że w danym katalogu znajdują moduły, zazwyczaj jest to plik pusty. Jeśli pamac/pacman widzi konflikt, w zasadzie mógłbyś ten plik usunąć, powinien go stworzyć sam.

Edit. Zaś __init__.pyc przechowuje dane z pliku wykonywalnego w postaci binarnej, ułatwia to szybkość kompilacji, możesz to usunąć śmiało, po prostu kompilacja będzie trwać dłużej.

Usunąłem __init__.pyc, wpisałem sudo pacman -Syyu i poszło :grinning:
W sumie sam mogłem kombinować z usuwaniem tego pliku, jednak w takich sytuacjach wolę się upewnić, by nie narobić jeszcze większego bałaganu.
Teraz jeszcze tylko przywrócić pasek zadań… Już kiedyś miałem podobny problem ze zniknięciem paska zadań i też przy okazji wadliwych aktualizacji, ale już nie pamiętam jak to poprawiłem. To jednak już nie dot. wątku.
Dzięki!

EDIT
Pasek zadań już przywróciłem. On się nazywa “Panel” :slight_smile: Musiałem tylko doinstalować kilka pakietów.