Pomoc python

Witam wszystkich. Proszę was o pomoc odnośnie podpowiedzi jak prawidłowo napisać funkcje w python która wykona określoną liczbę kroków silnika i ustawi jego szybkość. Jestem początkującym w temacie programowania i odrazu na głęboką wodę.:slight_smile: dokładnie chodzi o sekundę konta łuku. Pełny obrót wynosi 1 296 000sek. Silnik przy 1/2 kroku+ przekladnie robi pełny obrót w 1 658 880 kroków czyli 1 296 000/1 658 880 daje rozdzielczość 0,78125arcsec. Jak to zrobić w python żeby np. zdać 500 kroków i silnik je wykona z tą rozdzielczością po czym sie zatrzyma, i jeszcze żeby można było ustawić różne szybkości wykonania kroków, bardzo proszę o podpowiedzi bo sie już męczę 2 dzień:(

Myślę, że lepiej będzie poszukać odpowiedzi na, to pytanie w podręczniku lub specjalistycznym forum - programistycznym czy python’owskim. Społeczność python’owska jest - z tego co zauważyłem - dobrze rozwinięta i aktywna, więc jest duża szansa na uzyskanie odpowiedzi, albo wskazanie kierunku.

Tak czy siak, witam na Forum, @Piotrstrama, rozgość się i zaglądaj często.

1 polubienie

Jako elektronik z przeszłością na elektrodzie wsadzę kij w mrowisko(dość już zaschnięte od lipca…) – prezentowany opis problemu jest bardziej matematyczno-emocjonalny niż techniczny, bo żeby udzielić dobrej odpowiedzi, trzeba znać Twoją sytuację – szczegółowo jakim sprzętem się posługujesz do sterowania, przynajmniej schemat elektryczny istotnej dla problemu części urządzenia, API używanej biblioteki itd.
Pozdrawiam, i wielu sukcesów.