Pokaż swój pulpit - styczeń 2022

Pierwszy :slight_smile: Nowy Rok, nowy system. Polubiłem bardzo mocno Maboxa, jak i Openboxa.

2 polubienia

Moja pulpicja :slight_smile:

3 polubienia

Ładnie. A to to po lewej, to widżet KDE, czy inne cuś? Conky? Właśnie brakuje mi temp na pulpicie, a w conky dodać jeszcze nie umiem. Podkradać od innych, też nie bardzo chcę.

To CoreCtrl – soft to kręcenia procka i grafiki, polecam. Ja co prawda na pulpicie i panelu nie trzymam żadnych widgetów monitorujących, ale możesz zrobić widget z dowolnego czujnika – wymagany pakiet plasma-systemmonitor, następca poczciwego ksysguard.

To na dole to Latte Dock.

Co do Conky, możesz się posiłkować przykładowymi konfiguracjami :wink:

1 polubienie

@matadrox chcesz się pobawić conky zapraszam…

tu:

lub tu:

miłej zabawy :wink:

1 polubienie

No Twoje conky z git’a już widziałem wczoraj. Dajcie spokój, za tępy jestem na to na razie :smiley: Ale dzięki.

Lub moje conky

1 polubienie

Też przeglądałem wczoraj, spoko :smiley: Po poście Tomka, zainteresowałem się Waszymi skryptami w temacie i zahaczyłem Git. Powtarzam: za mały jestem na to :smiley:


Moja konfiguracja conky:
https://pastebin.com/iSju1T0K
Na dnie są różne pomysły, które wykorzystywałem na poprzednich komputerach. Nie usunąłem ich, bo być może jak kiedyś znowu zmienię kompa albo monitor na jakiś w 4K to wrócę do któregoś z nich. Zresztą ktoś z was może się nimi zainteresować.

2 polubienia

Nie święci garnki lepią. Nikt spotykając się po raz pierwszy z gitem/Conky/Bashem czy czymkolwiek innym nie miał zielonego pojęcia o nich - kwestia podejścia i chęci. Dla chcącego nic trudnego.

2 polubienia

Mała ewolucja. Jednak nie szata zdobi…system :smiley:

To jest mistrzostwo świata :slight_smile: Trochę późno wziąłem się za manual systemu, ale jak to mawiają…

2 polubienia

Brak czasu na zabawę zmusza do korzystanie z tego co mamy :slight_smile: dobrze że chociaż skrypty porobione, to przesiadka jest mniej czasochłonna.

3 polubienia

a mogą być trzy pulpity…

Może być i dwadzieścia - tylko czym je zapełnić?