Pokaż swój pulpit - 2019 styczeń

@azja @napcok trochę racji macie. Na domowym lapku dość często w konsoli nie pracuję, ale jak już, to mi nie przeszkadza (przezroczystość na 20%), ale przy ciągłej pracy, np. w firmie mam przezroczystość wyłączoną. Może podświadomie człowiek to zrobił ;). Nie mam pojęcia.

@toporow17: Mi się zdarza wklepać parę poleceń na przezroczystym terminalu, ale 8 h bym nie wytrzymał :slight_smile:
Za to do triku z cava przezroczysość jest niezbędna.

Ja jakiś czas byłem fanem maksymalnej przezroczystości nawet kosztem małej czytelności i ograniczeń. Przez rok całkiem nieźle sobie radziłem, ale terminala używałem sporadycznie.
Jak weszło to zajebiste rozmycie w Plazmie to dodałem, spodobało mi się i teraz już nie mogę się bez tego obyć. Dobrze zrobione rozmycie daje fajny efekt a zupełnie nie przeszkadza i nie rozprasza. Na szczęście poziom rozmycia można ustawiać.
Teraz jak widzę częściowo przezroczyste terminale to mi przeszkadzają… Gdzie to rozmycie? No i wychodzi na to, że tylko Plazmy da się używać z takimi bajerami, bo inne DE sobie z tym nie radzą, a ja potrzebuję tych bajerów do życia :wink: .

Po raz pierwszy przezroczystości próbowałem kilkanaście lat temu - na Windows’ach, przy pomocy jakiegoś programu. Wtedy, to był bajer. Ale i tak, po wstępnych zachwytach, zrezygnowałem, bo doiło i trochę mi przeszkadzało. W Win7 i Viście zawsze przezroczystości wyłączam - nawet bez nich ten interface jest chaotyczny i przeładowany pierdołami.

Na Linux’ie używam, przede wszystkim, Xfce - jest w nim możliwość ustawienia przezroczystości kilku elementów. Wykorzystuję dwa:

  • niewielka przezroczystość okien drugoplanowych, co ma wartość ergonomiczną - drugi plan jest lekko rozmyty, przez co uwaga łatwiej koncentruje się na pierwszym, który jest ostry;

  • 100% przezroczystość task bar’a - dobrze wygląda, a nie ma obniżenia poziomu ergonomii.

Nie rozumiałem tego zjawiska przezroczyszczenia terminala, dopóki @napcok nie napisałeś, że ładnie wygląda na screenshot’ach. To może być dobry trop - motyw propagandowy. Taka przezroczystość dobrze (że CO?) wygląda, świadczy o nowoczesności (niezbędne słowo w słowniku propagandzisty), a jeżeli przychodzi do użycia, to:

  • dla nieużywających terminala nie ma, to znaczenia, bo nie używają;
  • dla używających nie ma, to znaczenia, bo i tak dostosowują go do swoich potrzeb.

Dlatego terminal jest dobrym kandydatem do takiej propagandowej prezentacji.

1 polubienie

I na lapku-dziadku. Posiada on procek 32 bitowy więc i taka architektura distro.

Arch32 de: LXDE wm: OpenBox

PS: Pogoda Conky+wttr, bo mi Yahoo popsuło widżet pogody na lxpanelu. :smile:

3 polubienia

Co mi się w tym podoba:

  • o stałym elemencie, po lewej stronie ekranu, nie będę wspominał, bo jak się rozkręce, to nie trafię kursorem w ekran;
  • oczywiście, połączenie minimalizmu i elegancji;
  • fajne ikony w dock’u.

Ażeby nie było, że tylko chwalę, to jedna uwaga: zdublowane logo Arch’a. Z jednej strony, niebiesko-białe logo w prawym, dolnym narożniku, równoważy pogodę na prawej stronie ekranu; z drugiej czyni zamieszanie w szarej estetyce i dubluje się z logo pośrodku (które lepiej wpasowuje się w styl całości).
Poza tym, mniodzio.

1 polubienie

@aquila a skąd pobrałeś tą tapetę? bym prosił o linka.
Bo ja mam podobną.

Twoja jest ciut nieśmiała - próbuje skryć się za krawędzią ekranu :wink:

@robson75 to ta tapeta lecz wielokrotnie przerabiana w gimpie. Dziewczyna została wycięta, zmniejszona proporcjonalnie do tła i odwrócona (choć wydaje mi się, że brałem ją z innego obrazka). Tło przerobione do szarości. Kopiowanie jasnych miejsc i wklejanie tam gdzie jest cień. Widać tam wiele mankamentów bo robiłem to dla siebie i na szybko.
@azja niebieskie logo to conky i w każdej chwili można wyłączyć. To pozostałość gdy była inna tapeta, bez tego głównego co teraz. I tak jakoś już zostało.


Skromnie i standardowe Conky. Manjaro Xfce obok Windows 10 (jeszcze, bo gram) na Lenovo T430s

3 polubienia

@napcok fajne te zielone gradienty, razem z tapetą dają niezły klimacik na pulpicie :slight_smile:

Mabox na Laptopie

3 polubienia

MATE + Compiz :slight_smile:

@UltherEgo -> ładny … kwiatek na łokciu :smiley: Poza tym, oczywiście kolorystyka, manewrująca wokół lazuru i przezroczysty pasek zadań. Myślałeś o tym, aby również uprzezroczyścić kompletnie ten w prawym, dolnym rogu? Mniodzio, ale najpierw rozpraszałaby mnie, a potem było by mi smutno, że już się opatrzyła. A może nie :slight_smile:

Ten zasobnik z prawej jest autoukrywany, na białym tle przeglądarki czy innego programu zmywa się, dlatego lekka przezroczystość :slight_smile: Czasem mi jej żal że coś ją przykrywa, ale dodaje smaczku przezroczysty terminal :stuck_out_tongue:

Trzeba ją czasem przykryć kołderką, aby się nie przeziębiła :smiley:

Na kalendarz was nie stać :wink: ? Już luty jest :stuck_out_tongue_winking_eye: . Ten temat do zamknięcia i nowy zaczynamy.

2 polubienia

Kontynuacja TUTAJ: