Po powrocie z wygaszenia ekranu, ekran "zamraża się"

Spotkałem się z różnymi nieprawidłowymi reakcjami, u siebie i u innych. Większość, mniej lub bardziej, ocierała się o light-locker’a, dlatego już na początku problemów odinstalowałem go i wracałem do niego czasem, w celach testowych.


Co ciekawe (miałem już wcześniej o tym napisać, ale umknęło), u mnie zarządzanie energią wygląda inaczej. Nie mam zakładki ‘Bezpieczeństwo’, a opcja ‘Zablokowanie ekranu po przejściu w stan wstrzymania’ jest na zakładce ‘System’:

power

Dlatego, że nie mam zainstalowanego xfce4-screensaver? Dlatego, że to maszyna stacjonarna, nie notebook? Z innego powodu? Nie mam sensownego pomysłu.

Też mam maszynę stacjonarną, a xfce4-screensaver wybrałem, gdyż najlepiej współpracuje z ręcznym wygaszaniem za pomocą xdg-screensaver activate .

Wcześniej w tym wątku pokazywałem screeny z xfce4-power-manager, którego w międzyczasie odinstalowałem i nie mam obecnie żadnego zamiennika (korzystam tylko z wyłączania zasilania ekranu poprzez opcje xfce4-screensaver - “czarny ekran” z odpowiednimi ustawieniami).
Czy aby na pewno to xfce4-power-manager?

Tak, a dokładniej xfce4-power-manager-settings, który jest jego częścią.