PC nie widzi telefonu przez USB

Laptop Asus, 64b, 2,2 Ghz, raczej staroc i tel Redminote4 (android 7).
Po podlaczeniu tel kablem usb do laptopa, poza ladowaniem baterii tel, nie komunikuja sie.
Co mozna zrobic?
Moze jakos przez wifi chociaz moznaby je skomunikowac?

Na problem z kablem nie pomogę, ale możesz użyć aplikacji AirDroid na telefonie i połączyć się przez przeglądarkę. Działa całkiem sprawnie ( nie wiem tylko czy na androida 7 będzie ta aplikacja)

Mam starszy laptop (32-bit) i bez problemu łączę się kabelkiem z “zabytkowym” smartfonem z Androidem 2.3
Czy kabel na pewno jest sprawny?
Czy testowałeś połączenie ten smartfon i inny komputer?
Czy testowałeś połączenie ten komputer i inny smartfon?
Upewnij się, czy poprawnie się łączysz: How to connect Android to PC with USB Mass Storage Mode |

Otóż to właśnie " kabel " W zestawach z telefonem są kable - ale niestety one służą wyłącznie do ładowania telefonu. Musisz kabel zakupić służący do przesyłania danych. Sam miałem podobnie.

Kabli mam sporo, w tym jeden, który łączył poprzednio w innej konfiguracji.
Tutaj pokazuje tylko, że wykryto kamerę, a nawet dwie (bo chyba przednią i tylną).
Sprawdzę zaraz AirDroid - byłoby to wygodne.

Właściwie to mam inne pytanie także, czy na Manjaro można instalować appki telefoniczne, z GooglePlay?

AirDroid - jak laptop ma widzieć ten program? - wystarczy włączyć wifi?
(Bo w “dodaj/usuń programy” w laptopie, nie wyszukuję AirDroida)

Ścieżka po ustawieniach telelefornu: Redmi ma inne opcje. NIe ma tam ostatecznej możliwości “włącz dane masowe”.

Kable będę jeszcze próbował.

Sprawdź też w jaki sposób telefon obsługuje połączenia przez USB. Szczególnie Opcje programistyczne>Wybierz konfigurację USB. Powinno być MTP, jeśli jest tylko ładowanie to komputer nie wykrywa telefonu – przynajmniej ja tak mam. U ciebie może to się inaczej nazywać lub być w innym miejscu– mam Honor 6x i też Android 7.

Co do konfiguracji połączenia AirDroida z laptopem to zajrzyj tutaj.

https://linuxhint.com/connect-android-arch-linux/

Pojawiło się rozwiązanie - na panelu informacyjnym, przy informacji o łądowani telefonu, jest także do wyboru -> Kliknij więcej opcji -> przesłać pliki przeslac zdjęcia

AirDroid i druga opcja po Arch przyda się.

dziękuję wszystkim pomocnym forumowiczom
Ren

Może podsumujmy. Powinniśmy mieć w systemie:

gvfs-gphoto2 1.42.2-1 (gnome)
gvfs-mtp 1.42.2-1 (gnome)
libcddb 1.3.2-5
libmtp 1.1.17-1
mtpfs 1.1-3

Jeśli coś nie będzie działać to doinstalować:

android-tools
android-udev

W telefonie, w powiadomieniach, górna belka, po podłączeniu fona powinna nam się pokazać
informacja, Android 9:


po kliknięciu powinniśmy mieć cos takiego lub podobnego:

Jeśli jednak tego nie ma to spróbujmy ustawić ręcznie.
Ustawienia → System → Opcje programistyczne i szukamy Domyślna konfiguracja USB

Jak włączyć Opcje programistyczne

1 polubienie

W laptopie ma być włączone wifi i to wszystko. Aplikację AirDroid uruchamiasz na telefonie i wciskasz pierwszą pozycję

następnie wyskoczy ekran z dwoma możliwościami do wyboru, ja używam drugiej

czyli w tym przypadku wpisuję cały adres w pole adresu przeglądarki i “enter”, w telefonie wystarczy zaakceptować połączenie i to wszystko.

AirDroid działa. Przydatna rzecz.

dzięki

Ja w kwestii formalnej …
AirDroid, jakkolwiek by zacny nie był, nie rozwiązuje problemu z tytułu wątku, ponieważ komunikuje się poprzez Wi-Fi, a nie USB. To tak, na wszelki wypadek, gdyby ktoś przegapił ten drobiazg.

Wspomniałem w trakcie wątku, że kabel już działa, po włączeniu opcji na tel, wcześniej przeoczonych.
AirDroid jest w bonusie.

Dzięki za troskę, słusznie.

Dzięki za uwagę, przegapiłem :slight_smile: