Pamac - problem z aktualizacją pakietów z AUR, które są na liście ignorowanych

Chyba po ostatniej aktualizacji mam problem z aktualizacją pakietów z AUR, które są na liście ignorowanych, za pomocą Pamac.

W ustawieniach Pamac nie widzę żadnych nowych ustawień (ale może…)

Wcześniej wystarczyło w Pamac zaznaczyć, że chce się wykonać aktualizację danego pakietu (który jest na liście ignorowanych, bo chcę samodzielnie decydować, kiedy aktualizować dany pakiet) i wszystko działało.

Obecnie w Pamac, pomimo zaznaczenia, że chcę aktualizować dany pakiet, wygląda to tak samo jak przy komendzie:

pamac upgrade -a 

Synchronizacja baz danych pakietów...
Odświeżanie Repozytoria użytkowników Arch...                                    
Uwaga: crow-translate: ignorowanie aktualizacji pakietu (2.10.3-1 => 2.10.4-1)  
Uwaga: librewolf-bin: ignorowanie aktualizacji pakietu (111.0.1-1 => 112.0.1-2)
Nie ma nic do zrobienia.
Operacja zakończona sukcesem.

(Choć dla pojedynczego pakietu komenda pamac build librewolf-bin działa poprawnie.

Co z tym zrobić? (O ile to nie błąd)

Też w ten sposób kontroluję parę pakietów z AUR i u mnie działa poprawnie. Masz aktualnego pamaca? pamac --version powinien zwrócić takie numerki:

Pamac 10.5.0-2  -  libpamac 11.5.2-3

Aktualny. Dokładnie tak jak u Ciebie.
Nawet pro forma go przeładowałem, kierując się wskazówką z pokrewnego problemu po ostatniej aktualizacji.

Spróbuj wyczyścić tmp z zakładki strony trzecie. Mogą być tam jakieś śmieci blokujące upgrade.

Niestety, czyszczenie nic nie zmieniło.

Pokaż, czy czymś się różni /etc/pacman.conf przed i po oznaczeniu jako ignorowany. Dobrze by było też sprawdzić /etc/pamac.conf

Testowe dodanie kolejnego pakietu do listy ignorowanych dodało w /etc/pacman.conf ten pakiet do linii IgnorePkg = , czyli tak jak być powinno.
Plik /etc/pamac.conf nie zmienił się (czyli też poprawnie).

Edit:
A pliki wyglądają tak:
pacman.conf
pamac.conf

Aktualizacja pamac-gtk do 11.6.0-0.1 rozwiązała ten problem.