Pale Moon - ciemne czcionka, ciemne tło

Od niedawna staram się zaciemniać wszystko w lapku, bo to niby zdrowsze dla oczu. Używam różnych ciemnych motywów - panelu, czy okien, czego się da.
Przy okazji zaciemnił mi się też Pale Moon. Wygląda to tak, że na niektórych forach tło jest czarne, a czcionka równie czarna, ewentualnie szara. Jest całkiem nieczytelnie - pisać trzeba na 'czuja". Co z tym zrobić?
W Operze, której używam rzadziej, problem chyba nie występuje.
dzięki

Mogę bredzić, ale na intuicję część przeglądarek (nie wiem czy też CSS), pobiera motyw systemowy, dlatego jeśli masz ustawiony na “dark”, to strony na których występuje pole GET (do wpisania), jest ciemne, wraz z czcionką. Częściowo rozwiązują ten problem dobrze dobrane theme systemowe.
Miałem podobny problem na niektórych stronach, w tym mailingowych, po przejściu na “March-dark-azul”, problem się rozwiązał.

@anon27248851

jak korzystałem z Pale Moon zawsze z motywami miałem problem ( jak poprawnie dział na systemie to ingerował bardzo w przeglądarkę ) i dlatego olałem…

zainteresuj się tym

i może przetestuj Vivaldi Przeglądarka Vivaldi | Potężna, osobista i prywatna przeglądarka internetowa

a w Viwaldi możesz motywy wyglądy stworzyć pod siebie

i dopełnić to darkreader

osobiście korzystam z tego rozwiązania chyba już z rok czasu mowa o darkreader :wink:
bo z samego Vivaldi to ponad 2 lata :wink:

Ja również używam Pale Moon, i nie mam najmniejszego problemu z ciemnym stylem. Zainstalowałem z dodatków Pale Moon stylem, i dodałem do niego ten motyw: Global dark style - changes everything to DARK | Userstyles.org, i tło mam ciemne a czcionkę białą.

2019-03-06_04-20
U mnie w przypadku firefoxa wszystko jest okay. Motyw ciemny a czcionka biała. Nie wiem jak palemoon, nie używam.

Dzięki @robson75 :slight_smile: Zainstalowałem samo “stylem”, teraz mam tło czarne, a czcionkę szarą. Całkiem ok :slight_smile:
Poeksperymentuję jeszcze z proponowanym przez Ciebie motywem. Obym tylko był w stanie odinstalować ów motyw gdyby mi jednak nie przypadł do gustu… :wink:

Używam ciemnego tła w ‘systemie’, a w Pale Moon’ie fabryczny styl Default, bez doinstalowywania zewnętrznych. Dzięki temu przeglądarka przejmuje, bez problemów, ciemny styl ‘systemowy’ (Xfce), a strony wyglądają normalnie. Do tego mam zainstalowany dodatek Advanced Night Mode

dzięki, któremu (po drobnych modyfikacjach w ustawieniach) mam widok nocny stron (ciemne tło, jasny text), z możliwością włączania/wyłączania dla konkretnych adresów. Działa bez zarzutów.

To z czego korzysta @robson75 jest prawie doskonałe, ale ma jedną zasadniczą wadę - dziwnie wyglądające paski przewijania na youtube.
Teraz stestuję sposób @azja.