Pacmanlogviewer po 28.10.2019r.?

pacmanlogviewer przestał mi pokazywać co jest dodawane/usuwane po 28.10.2019r.
Też tak macie?

Faktycznie nie pokazuje po tej dacie. Podejrzewam, że ma to jakiś związek z aktualizacją Pacmana tego dnia, chociaż wszystko jak było, tak jest. Zawsze można zajrzeć w Pamacu do historii albo przejrzeć plik /var/log/pacman.log (najlepiej otworzyć ten plik w swojej przeglądarce logów).

Też używałem pacmanlogviewer do czasu nowego pacman-a, ale teraz ta aplikacja nie działa i raczej już nie będzie działać.
Proponuje zbudować sobie pak z POLAUR, z repo new-branded który to super sprawuje się w odczytywaniu logów pacman-a.
Można zrobić tak jak zrobiłem, czyli utworzyć aktywator

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2019-11-02_13-17-24

W poleceniu wpisać
xfce4-terminal -e 'pak -Lu' --hold
Oczywiście można dodać także komendę pak -Ls, wtedy zostaną wyświetlone wszystkie paczki, zainstalowane, usunięte oraz zaktualizowane tego dnia.
Więcej informacji na temat funkcjonalności pak-a uzyskamy wpisując w terminalu pak.

Spotkałem się, w ostatnim czasie, z narzekaniami na pacmanlogviewer. To co ja widzę, na pierwszy rzut oka, to problemy ze skalowaniem okna. Pakiet jest z 2017 roku, a od tego czasu, to dużo bit’ów przewinęło się przez repozytoria. Mam jednak nadzieję, że program zostanie odrestaurowany (choć brak aktywności Autora nie nastraja optymistycznie), bo ma swoje zalety - przede wszystkim proste i szybkie sortowanie i filtrowanie.

Co do potencjalnych problemów z widocznością pozycji, z datą późniejszą niż 28 października, to u mnie pokazuje wpisy z 29 października - wtedy wykonałem ostatnią aktualizację. Później jeszcze reinstalowałem jeden pakiet, ale plv nie pokazuje reinstalacji, więc - póki co - nie widzę opisywanego problemu.

Przebadane, wyjaśnione: inny sposób zapisu daty w
/var/log/pacman.log

‘stary’:

[2019-10-29 22:12] [ALPM] upgraded thunderbird (68.1.2-0 -> 68.2.0-1)

nowy:

[2019-11-02T16:33:54+0100] [ALPM] upgraded vivaldi (2.8.1664.44-1 -> 2.9.1705.31-1)

Bardzo prawdopodobne. Miejmy nadzieję, że developer to tez zauważy :wink:

Nie prawdopodobne, tylko potwierdzone: po zmianie formatu daty, plv widzi pozycje.

Jeżeli ktoś jest na oficjalnym forum Manjaro, to mógłby, to zgłosić, tak aby sprawa zaistniała.