Nvidia - zmiana prędkości wiatraków

Witam,
mam maly problem gdyz zakupilem p106-100 6gb ( gtx 1060 )
wszystyko smiga pieknie na nowych sterownikach gry itp , lecz wiatraki szaleja ja traba powietrzna .
czy ktos zna jakis sposob aby prosto zmienic predkosc wiatrakow .
jadro 5.8
stery 450
manjaro-gnome-20.1.1

dzieki za pomoc

Jest kilka sposobów, zależy od sprzętu jaki posiadasz, zajrzyj tutaj. Na desktopie najlepszym rozwiązaniem jest fancontrol, na laptopach jest kilka innych rozwiązań, zależnie od producenta. W AUR jest też kilka graficznych nakładek – zajrzyj i wybierz, która ci pasuje. Być może masz jakieś ustawienia w BIOSie – sprawdź.

dziekuje za opdowiedz , lecz chodzi mi o karte graficzna nie o cpu . komputer to desktop a p106-100 to karta graficzna od nvidi prawie taka sama jak gtx 1060.
dziekuje

Nie doczytałem, że chodzi o grafikę. Niemniej jednak rozwiązania z podanego linku działają również na GPU. I skoro chodzi o kartę graficzną Nvidii to w ustawieniach sterownika również powinny być odpowiednie opcje.

@ebot2007, w celu uniknięcia nieporozumień, niedomówień i straty czasu, staraj się być precyzyjny i wyczerpujący. Większość użytkowników nie śledzi, z wypiekami na twarzy, najnowszych wieści o najnowszych sprzętach i nie kojarzy suchych symboli i modeli. Dlatego polecam opisywać problem dokładnie, z uwzględnieniem typy komputera (stacjonarny, notebook, …), rodzaju urządzenia (GPU, CPU, …), modelu, systemu, jądra, sterowników, środowiska graficznego - wszystkiego, co uważamy za istotne w danym przypadku; bez założeń, że wszyscy wiedzą.

dziekuje azja za odpowiedz , nikt nikomu nie kaze sledzic cyferek i modeli to zrozumiale . jezeli chodzi o p106-100 czy p106-90 to jest na dzis dzien karta o kotrej sa juz pisane piesni :slight_smile:
potraktuje twoj komentarz z sercem lecz troszke zbedny gdyz nie jest w temacie, pozdrawiam

Jest jak najbardziej na miejscu (bez urazy, uwaga była chłodna i czysto techniczna), bo takie komentarze, to moja robota (między innymi) - ktoś musi, to robić, aby Forum utrzymało przyzwoity poziom.

Co do pieśni, to preferuję Waglewskich i Pink Floyd :slight_smile:

1 polubienie

aha poczytam dziekuje jeszcze raz

W przypadku zamkniętych sterowników nvidi musisz w konfiguracji xorg w sekcji “Device” ustawić opcje “Coolbits” na odpowiednią wartość, 4 dla włączenia możliwości kontroli wentylatorów ( więcej info)
Option "Coolbits" "4" .
W nvidia-settings w zakłądce Thermal Settings będziesz mógł ustawić prędkość wentylatorów. Wygodniejszym rozwiązaniem powinno być skorzystanie z gwe (repo manjaro/AUR) pozwala na ustawienie krzywych wentylatorów nvidia-setting pozwala ustalić tylko stałą wartość, pakiet dostępny w repo community sam ustawia “Coolbits” (pakiet z aur nie robi tego).

1 polubienie

dzieki wielkie