Nvidia nie wykryta przez Manjaro

Cześć, ostatnio dostałem laptop Sony z I3 3227u (intel HD4000) i GT740m na pokładzie. Zainstalowałem na nim manjaro, poradziłem sobie z czarnym obrazem przy bootowaniu blacklistując i915(co staję się śmieszne skoro właśnie na intelu działa laptop). Jednak dzięki komendzie inxi -G czy lspci |grep VGA wiem, że manjaro wykrywa tylko kartę intela. MHWD automatycznie zainstalowało mi tylko video-linux. Manualnie doinstalowałem też sterowniki bumblebee usuwając video linux. Wydaję mi się, że bumblebee nie ma prawa działać, ponieważ i tak karta nie jest wykrywana. Wyłączenie IGP z Biosu odpada, bo to okrojony laptopowy BIOS. Zainstalowałem także optimus manager jednak nadal bez sukcesu. Gdy wrócę do domu dodam wynik komend inxi -SMGxxxaz i mhwd -li. Temat otworzyłem także angielskim forum manjaro i mam nadzieję, że nie będzie to problemem i ew. rozwiązanie udostępnię także tu. Proszę o bycie w miarę wyrozumiałym, ponieważ jestem dość nowym użytkownikiem pingwinów.

Z tego co mi wiadomo, to obecnie żaden Linux nie obsługuje karty hybrydowej z marszu, a w Manjaro, choć również trzeba, to zrobić ręcznie, to jest i tak w miarę 'przyjaźnie".


Przeczytaj:

Niestety wychodzi, że stało się najgorsze, windows również nie wykrywa karty, mimo że sterownik jest zainstalowany, ponowna reinstalacja nie była już możliwa. No nic zostaje mi HD4000. Dzięki za pomoc i czas.