Nie wykrywa touchpada

Cześć, od pewnego czasu mam manjaro, wszystko śmigało jak trzeba ale dziś chciałem zainstalować tableta graficznego. Ni w ząb nie szło jak trzeba, zrezygnowany chciałem odinstalować część programów i sterowników które instalowałem do obsługi tego tableta i po restarcie okazało się, że plasma się nie wczytuje. Więc zainstalowałem plasmę ponownie i wszystko mi działa oprócz touchpada. Nie wiem już co mogę zrobić. W załączeniu zrzut ekranu z komunikatem. Jak uruchomić tego touchpada?


Dzięki za wszystkie sugestie.
Jeszcze mam pytanie jakim programem można wykonać całkowity backup, aby po takim zonku jak teraz przywrócić system do stanu sprzed usterki?
Pozdrawiam.

Sprawdź czy masz zainstalowane xf86-input-synaptics.

Jest zainstalowane.

W takim razie to odinstaluj. Podaj też wynik echo $XDG_SESSION_TYPE oraz jakie pliki masz w /etc/X11/xorg.conf.d/.

EDIT: Jeśli chodzi o kopie zapasowe systemu to najpopularniejszym rozwiązaniem jest chyba Timeshift.

Na przyszłość prośba – nie wrzucaj screenów, zwłaszcza z konsoli, tylko skopiuj wynik polecenia. Na screenach niemal nic nie widać.

Ok.

[adi@adi-pc ~]$ echo $XDG_SESSION_TYPE
x11

Usunięcie xf86-input-synaptics coś pomogło – sprawdź też po restarcie? Jeśli nie to pokaż co jest w pliku 70-wizardpen.conf.

Nic nie zmieniło nawet po restarcie.

Section "InputClass"
   Identifier "wizardpen"
   MatchIsTablet "on"
   MatchDevicePath "/dev/input/event*"
   MatchTag "wizardpen"
   Driver "wizardpen"
   Option		"TopX"		"1506"
   Option		"TopY"		"2705"
   Option		"BottomX"	"31225"
   Option		"BottomY"	"30892"
EndSection

Hmm, to nie to.

Sprawdź czy touchpad pojawi się na liście wyników polecenia:

grep -e "Using input driver 'libinput'" /var/log/Xorg.0.log

Jeśli nie ma tam touchpada to utwórz plik /etc/X11/xorg.conf.d/30-touchpad.conf z zawartością:

Section "InputClass"
    Identifier "devname"
    Driver "libinput"
EndSection

Możesz od razu skonfigurować działanie touchpada w tym pliku – odsyłam tutaj.

Touchpad już się pojawił i działa
Dzięki bardzo za pomoc.
Czy zainstalować ten plik xf86-input-synaptics?

Nie ma takiej potrzeby. Właściwie to może sprawić, że touchpad znowu przestanie działać.