Nie mogę przenieść ściągniętego filmu na dysk zewnętrzny

Ściągnąłem sobie film z netu na lapka, obejrzałem, a ponieważ okazał się wart zachowania w mojej filmotece, to chciałem go przenieść na dysk zewnętrzny, gdzie trzymam wartościowe pliki.
Niestety — przy próbie przeniesienia Dolphin oświadczył, że nie można pisać na tym dysku. Inne filmy zapisały się poprawnie.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

Jakiś komunikat błędu?
Na dysku jest wystarczająca ilość miejsca?
Dysk wewnętrzny, zewnętrzny (USB, Bluetooth, Ethernet, Internet)?
System plików na dysku?


EDIT-20190709-1421 …
Inne pliki można na nim zapisać?
Plik ma w nazwie jakieś niestandardowe znaki?

@NoRobot
uruchom Midnight Commandera jako root poleceniem

sudo mc

to powinno umożliwić przegranie. Drugim sposobem jest uruchomienie menagera okiem w trybie superusera (ale uważaj używając uprawnień roota)

pkexec nazwa_menedżera

np.

pkexec nautilus

lub

pkexec thunar

Dysk zewnętrzny ma jeszcze ponad 700 GB wolnej przestrzeni, tak że jest jeszcze trochę miejsca.
To dysk USB i wszystko inne zapisuje się poprawnie.
System plików na dysku to ntfs i nigdy nie było z tym żadnych problemów.
Plik nie ma żadnych niestandardowych znaków. Tylko tytuł.

pkexec dolphin nie uruchamia w środowisku Plasma menedżera plików.

Gdzieś spotkałem się z informacją o potencjalnych problemach z dostępem do partycji NTFS, ale nie pamiętam szczegółów.

Skoro miejsce jest, inne pliki zapisują się, a problematyczny nie ma dziwnych znaków w nazwie, to:

  • rozmiar pliku?
  • komunikat błędu?
  • nie możesz zapisać? A może nie możesz przeczytać?
  • dysk jest OK, bez uszkodzeń? Najlepiej sprawdzić pod Windows’ami.
  • rozmiar pliku — większe pliki się zapisują bez problemów.

  • komunikat o błędzie już podawałem.

  • nie może zapisać. Jeżeli oglądałem ten film, to mogłem go przeczytać.

  • dysk jest ok, bo wszystko inne się zapisuje bez problemów, a od powietrza, głodu, ognia i wojny oraz Windows … :wink:

@NoRobot przerzuć przez terminal “cp -r nazwa_filmu ścieżka_do_dysku” będzie więcej informacji.

Nie podałeś komunikatu błędu, tylko napisałeś, że nie może pisać. To nie to samo.
Co do partycji NTFS, to każdy rozsądny powie Ci i napisze, że najlepiej sprawdzać je i naprawiać pod Windows’ami - wszystko poza’windows’owe dotyczące NTFS’a pochodzi z inżynierii wstecznej, więc nie będzie tak dobre jak rozwiązania natywne Producenta (który posiada dokumentację, której nie udostępnia).

Jaki komunikat błędu dostaję, to tak piszę.
Jakby z partycją NTFS było coś nie tak, to inne pliki też by się nie zapisywały. To nie w moim dysku jest problem, tylko film jest w jakiś sposób zabezpieczony przed kopiowaniem. Miałem nadzieję, że tutaj się czegoś konstruktywnego na ten temat dowiem, ale jak widzę to się chyba nie stanie. Dzięki za próbę pomocy.

Film jest w postaci pliku, który leży sobie gdzieś w systemie plików. Plik jakich setki tysięcy na dysku. Niby co takiego ma czarodziejskiego, że nie pozwala, aby był kopiowany z jednego systemu plików na drugi? Jeżeli system plików, na którym plik jest zapisany, nie jest uszkodzony, a Twój user ma prawo czytania danego pliku, to co takiego nie pozwala go kopiować, hmmm?

No chyba, że ściągnąłeś go jakąś aplikacją, która pozwala go odtwarzać przez nią samą, ale już nie skopiować, bo w tle działa jakiś service, który tego pilnuje (ot, tak wymyśliłem na poczekaniu, jako przykład). Wracamy wtedy do mojego pytania (które zbyłeś, odpowiadając na inne pytanie, którego nie zadałem):

  • nie możesz zapisać? A może nie możesz przeczytać?

Zdradzisz nam, w jaki sposób problematyczny plik znalazł się na Twoim komp’ie?

może zmiana nazwy pliku na taki który nie będzie zawierał spacji, polskich znaków i znaków specjalnych by pomogło

Sposób na dość pewne sprawdzenie, czy problem nie leży w nazwie:

  • tworzysz, gdzieś na boku, pusty plik o nazwie DOKŁADNIE takiej samej, jak problematyczny (nie przez ręczne wpisywanie znaków, ale kopiuj-wklej), np.:
    $ touch nazwa-pliku.mp4
  • próbujesz skopiować, w taki sam sposób, jak dotychczas.

Próbowałeś, jak radził @UltherEgo, kopiowania w terminalu?

A ja bym spróbował utworzyć archiwum czyli spakować ten film w zip czy jakikolwiek inny format.

Okazało się, że za pomocą mc kopiowanie przeszło bez problemów.
Dzięki :sunglasses:
To jednak nie była wina systemu plików ani nazwy pliku, tylko Dolphina. Tak mi się wydaje.