Nasze paski zadań (panele)

Witam wszystkich,
Pokazuję swój pasek zadań (górny) w środowisku MATE. Niektóre ikony pozmieniałem (wcześniej przeszukałem net w poszukiwaniu loga programów svg) - bo dla mnie niektóre wydawały się niewłaściwe.

EDIT: … no i z pomocą GIMP’a dostosowałem sobie odpowiednio do potrzeb.
ikony są w:
/home/$USER/.icons/ -jeśli nie dodawaliśmy własnych ikon to katalog nie istnieje.
Powyższe dotyczy użytkownika/usera, ale według mnie lepszym rozwiązaniem jest dodanie do
/usr/share/icons/
będzie widoczne w całym systemie i dla każdego $usera
Aby zmienić standardową ikonkę aktywatora → najeżdżamy wskaźnikiem myszy na aktywator → prawym przyciskiem myszy “Właściwości” i zmieniamy
Właściwości aktywarora

i to rozwiązanie jest 100% lepsze…

A to już w Manjaro 19.0.1 Kyria w środowisku Xfce (górny panel)


… ikony jeszcze nie zmieniane (muszę popracować w tym środowisku graficznym)
Niestety w środowisku Xfce nie da się zmienić ikony aktywatora jak w środowisku MATE
Właściwości aktywatora

polybar

Niewiele mówi to …i dla mnie …i dla innych. Mógłbyś napisać troszkę więcej :crazy_face:

Jak się nie da jak się da.
Po prostu wyszukujesz dany program w whiskermenu i klikasz na niego PPM, i wybierasz edytuj program.

Przechwycenie obrazu ekranu_2020-03-01_23-12-56

Faktycznie “da się” - odrobinę inaczej niż w MATE … ale
Aktywator-ustawienia
klikamy ten czerwony ołóweczek … i
Aktywator_2

mówisz i masz :wink:

spojrzeć na zdjęcie to to samo co u Ciebie tylko o wiele bardziej konfigurowalne…

…no i odrobinę pozmieniałem

A ilu użytkowników masz na swoim systemie? W zastosowaniach desktop’owych, zazwyczaj funkcjonuje jeden user. A jeżeli jest taka potrzeba (lub kaprys), aby coś udostępnić innym (istniejącym użytkownikom lub dla zasady), to lepszą lokalizacją będzie:
$ /usr/local/share/icons/
Uważam, że ręczna ingerencja w systemową strukturę plików, poza wiedzą manager’a pakietów, jest niezdrowa i należy ją ograniczyć do minimum, oraz skanalizować. Dobrym kanałem jest:

$ /usr/local/