Montowanie podłączonego dysku

6-cio pak ? Uuu kolega Azja chleje jak dziki… ale ja to rozumiem bo ja też tak chleje :wink:.

@warsztat-dom -> nie chleję tylko smakuję. Poza tym, cenię swój czas. Sześciopak za wiersz, ma być ceną zaporową, tak aby zaktywizować @lcoyote (bez urazy) do większej uwagi przy edycji postów.

Znalazłem odpowiedz na problem z montowaniem dysku. Miałem obudowę do tego dysku z USB 2.0
Teraz kupiłem dwie obudowy z portami USB 3.0
0
oraz z kablami jak na załączonych fotkach i wszystko śmiga.
Kabel%20do%20dysku%20USB_2 Kabel%20do%20dysku%20USB_6
EDIT: w sklepach często jeszcze są w sprzedaży obudowy do dysków (i obudowy z dyskami) z zastosowanymi złączami USB 2.0 (oby wyprzedać stary sprzęt) a więc zwracajmy uwagę na rodzaj portu. To podobnie jak z akcją «Black Friday» iluzoryczne obniżanie cen.

W takim razie, problem leżał w elektronice dysku lub kablu. Stary, a głupi - od razu powinienem zapytać o kabel i zasugerować testy z innym. Informacja o przerywaniu połączenia w trakcie kopiowania wyraźnie, to sugerowała. A to, że na tym samym kablu, ale z innym działa - niczego nie mówi. Druga w kolejności jest elektronika. Ale nie standard (USB2/3).

Cienkie przewody w kablu powodują spadki napięć i dysk się w końcu resetuje, na dodatek
USB3 ma zwiększoną wydajność prądową do 900mA (USB2 500mA).

To się zgadza, że kable podłączeniowe muszą być dobrego gatunku i najlepiej jak będą ekranowane.
Capture d’écran_2018-02-19_14-25-57

słuchaj dobry ekran na kablu to wszędzie wszystko dobrze będzie działać…


pamiętam czasy pierwszych kablówek na moim osiedlu ( osobiście nie mając kablówki oglądałem wszystkie kanały jakie mieli w ofercie - co prawda w gorzej jakości ale za free ) a jak zaczęli wymieniać kable na porządne po 2 latach to i free kablówka się skończyła… ( tak ciekły stare kable )


trochę off top ale…